Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Eastern States Indoor Championships
March 1st 2023 216 Fort Washington Avenue, High School (Reserved Seats Here, 10032, United States
Report
Block
51 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2002 - (1 articles)
2011 - (1 articles)
2012 - (1 articles)
2013 - (3 articles)
2014 - (5 articles)
2015 - (6 articles)
2016 - (8 articles)
2017 - (7 articles)
2018 - (6 articles)
2019 - (5 articles)
2020 - (3 articles)
2022 - (4 articles)
2023 - (3 articles)
2024 - (2 articles)
Featured
0
Misc News
6
All
6
2018 Eastern States Indoor Championships Social Media Recap
Feb 21st 2018, 6:47pm
Mario Heslop runs fast sprint double at Eastern States Indoor Championships
Feb 21st 2018, 3:42pm
2018 Results - Eastern States Indoor Championships
Feb 21st 2018, 3:41am
2/20/18 - Eastern States Indoors Championships Live Webcast Info
Feb 18th 2018, 2:31pm
Country’s Top-Ranked High School Talent Coming To Eastern States Indoor Championships; Armory Foundation to Honor Dr. Norbert Sander Jr. With Stan Saplin Media Award
Feb 16th 2018, 9:03pm
Armory Foundation Honors Dr. Norbert Sander Jr. With 2018 Stan Saplin Media Award
Feb 14th 2018, 8:03pm
Search
2018 Results - Eastern States Indoor Championships
Published by
ArmoryTrack.org
Feb 21st 2018, 3:41am
Comments
Eastern States Indoor Championships - Feb 20, 2018
New Balance Track & Field Center at the Armory
« Filter Results by Team: »
Abington Heights
Academy Of The Holy Angels
Allentown
Amityville Memorial
Archbishop Molloy
Atlantic City
Bayonne
Benedictine Academy
Benjamin Banneker Academy
Benjamin Cardozo
Bergen Catholic
Bergen County Tech
Bernards
Bishop Loughlin Memorial
Blair Academy
Bloomfield
Bound Brook
Brick Memorial
Bridgewater-Raritan
Brooklyn Technical
Cardinal Hayes
Carmel
Chatham
Cherokee
Christian Brothers Academy
Cinnaminson
Clara Barton
Clayton
Colonie Central
Colts Neck
Columbia
Danbury
Delbarton
Delsea Regional
Deptford Township
Derby
Dickinson
Dover
East Orange Campus
Eastern Senior
Eastside (Paterson)
Edison
Egg Harbor Township
Elizabeth
Episcopal
Evander Childs
Ewing
Ferris
Fordham Prep
Fort Lee
Franklin
Freehold Township
George W Hewlett
Glen Ridge
Glen Rock
Gonzaga College
Goshen Central
Governor Livingston
Governor's Academy
Greenwich
Hackensack
Haddonfield Memorial
Hall
Hamden
Hamilton East - Steinert
Harrison
Highland Park
Hillsborough
Holmdel
Hope
Hopewell Valley Central
Immaculate
Immaculate Heart
Indian Hills
Iona Preparatory
Jackson Liberty
Jackson Memorial
Jamaica
James I O'Neill
John F Kennedy (Paterson)
John Jay (East Fishkill)
John S. Burke Catholic
Kearny
Kellenberg Memorial
Kennett
Kent Place
Kingston
Kingsway Regional
Kittatinny Regional
La Salle Institute
Lakeland
Lawrence
Lincoln
Linden
Longwood
Loyola Blakefield
Mahwah
Mainland Regional
Malcom X Shabazz
Manalapan
Manchester Township
Manhasset
Marlboro
Marshfield
Mary Louis Academy
Massapequa
Mater Dei
McDonogh
McNair Academic
Medgar Evers College Prep
Metuchen
Middletown (NY)
Middletown South
Millville Senior
Minisink Valley
Monroe-Woodbury
Monsignor Donovan
Monsignor Farrell
Montclair
Montgomery
Montville
Morris Hills
Morristown
Mount St. Michael Academy
Mt Saint Dominic
Neptune
New Providence
New Rochelle
Newburgh Free
Newton
North Bergen
North Brunswick Township
North Hunterdon
North Kingstown
North Quincy
North Star Academy
Northern Highlands
Northern Valley-Demarest
Northern Valley-Old Tappan
Northport
Notre Dame Academy
Ocean Township
Old Bridge
Oley Valley
Padua
Palmyra
Paramus Catholic
Pascack Hills
Pascack Valley
Patchogue/Medford
Paul Robeson for Bus & Tech
Perth Amboy
Phillips Exeter Academy
Phillipsburg
Pinelands Regional
Pingry
Piscataway
Pittston Area
Pope John XXIII
Princeton
Rahway
Ramapo
Ramsey
Rancocas Valley Reg
Randolph
Red Bank Catholic
Ridge
Ridgefield
Ridgewood
River Dell Regional
Robbinsville
Rocky Hill
Rumson-Fair Haven Regional
Rutherford
Saddle Brook
Sayreville War Memorial
Schenectady
Scotch Plains-Fanwood
Scranton Preparatory
Secaucus
Seneca
Seton Hall Prep
Shawnee
Shore Regional
Snyder
Somers
South Brunswick
Southington
Sparta
St Agnes Academic
St Anthony's
St Augustine Prep
St Benedicts Prep
St Francis Prep
St Joseph
St Joseph's by the Sea
St Peters Prep
St Stephens and St Agnes
St. Christopher's
St. Dominic Academy
Staples
Sterling
Stonington
Suffield
Sullivan West
Summit
Teaneck
The Baccalaureate School for Global Education
The Lawrenceville
The Peddie
The Ursuline
Toms River East
Toms River North
Toms River South
Trinity Hall
Trinity School
Union Catholic Reg
Uniondale
University
Wallkill Valley Reg
Warwick Valley
Washingtonville
Wayne Valley
West Deptford
West Essex Regional
West Morris Mendham
West Orange
West Side
West Windsor-Plainsboro North
Western Wayne
Westfield
Winslow Township
Woodbridge
Woodrow Wilson
Worcester Vo Tech
Men:
55 Meter Dash
|
200 Meters
|
400 Meters
|
800 Meters
|
1500 Meters
|
1 Mile
|
2 Miles
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
DMR 1200-400-800-1600m
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Women:
55 Meter Dash
|
200 Meters
|
400 Meters
|
800 Meters
|
1500 Meters
|
1 Mile
|
2 Miles
|
55h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
DMR 1200-400-800-1600m
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Team Scores
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Heslop, Mario
11
Franklin
6.26
0
2
Maurisseau-O'Neal, Her
12
St Anthony's
6.34
0
3
Borzor, Christopher
12
Uniondale
6.42
0
4
Yazdi, Justin
11
Delbarton
6.46
0
5
Lavarin, Jeffrey
11
Brick Memorial
6.51
0
6
Alfred, Wilby
11
Neptune
6.53
0
7
Pierre, Bervensky
12
Dickinson
6.56
0
8
Banks, Christopher
11
Linden
6.57
0
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Semis
H#
Pts
1
Heslop, Mario
11
Franklin
6.32
4
2
Maurisseau-O'Neal, Her
12
St Anthony's
6.40
3
3
Borzor, Christopher
12
Uniondale
6.43
2
4
Yazdi, Justin
11
Delbarton
6.51
1
5
Pierre, Bervensky
12
Dickinson
6.54
2
6
Lavarin, Jeffrey
11
Brick Memorial
6.56
1
7
Alfred, Wilby
11
Neptune
6.56
2
8
Banks, Christopher
11
Linden
6.58
3
9
Oruebor, Chukwuyem
12
South Brunswick
6.59
4
10
Luzzi-Liggins, Richard
11
St Peters Prep
6.62
4
11
Bellan, Maurice
11
The Peddie
6.62
3
12
Johnson Jr, Malcolm
9
St Stephens and
6.64
1
13
Powell, Irvin
12
Atlantic City
6.67
2
14
Cashman, Ryan
12
Montgomery
6.68
4
15
Parson, Jessie
10
New Rochelle
6.68
2
15
Dazzell, Dominic
11
East Orange Camp
6.68
1
15
Adeyemo, Abdullahi
12
Sayreville War M
6.68
3
18
Hendershot, William
12
Bridgewater-Rari
6.69
3
19
Daniels, Ivan
11
Ferris
6.69
1
20
Henry, Trey
11
Egg Harbor Towns
6.70
4
21
Jenkins, Naxier
12
Perth Amboy
6.70
3
22
Carter, Jemel
9
Paramus Catholic
6.70
1
23
Jackson, Darnell
12
Teaneck
6.71
2
24
Perello, Matthew
10
Princeton
6.72
2
25
Murphey, Aidan
12
Eastern Senior
6.73
4
25
Salaam, Al-Shadee
9
East Orange Camp
6.73
4
27
Gibbs, Kody
9
Piscataway
6.74
3
27
Darrell, Samuel
12
Pope John XXIII
6.74
2
29
Bettis, James
12
Deptford Townshi
6.75
4
30
Artis, Dante
12
Malcom X Shabazz
6.75
1
31
Uddoh, Arinze
12
Fordham Prep
6.75
1
32
Liu, Alex
12
Montgomery
6.80
3
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Heslop, Mario
11
Franklin
6.34
16
2
Maurisseau-O'Neal, Her
12
St Anthony's
6.41
15
3
Borzor, Christopher
12
Uniondale
6.50
12
4
Dazzell, Dominic
11
East Orange Camp
6.56
1
5
Yazdi, Justin
11
Delbarton
6.57
1
6
Pierre, Bervensky
12
Dickinson
6.59
6
7
Banks, Christopher
11
Linden
6.61
2
8
Salaam, Al-Shadee
9
East Orange Camp
6.61
11
10
Bellan, Maurice
11
The Peddie
6.63
4
9
Luzzi-Liggins, Richard
11
St Peters Prep
6.63
4
11
Parson, Jessie
10
New Rochelle
6.64
7
12
Lavarin, Jeffrey
11
Brick Memorial
6.65
6
13
Carter, Jemel
9
Paramus Catholic
6.65
5
14
Alfred, Wilby
11
Neptune
6.66
10
15
Jenkins, Naxier
12
Perth Amboy
6.67
2
16
Oruebor, Chukwuyem
12
South Brunswick
6.67
5
17
Henry, Trey
11
Egg Harbor Towns
6.68
11
18
Hendershot, William
12
Bridgewater-Rari
6.68
10
19
Powell, Irvin
12
Atlantic City
6.69
3
20
Daniels, Ivan
11
Ferris
6.69
13
21
Johnson Jr, Malcolm
9
St Stephens and
6.70
8
22
Jackson, Darnell
12
Teaneck
6.70
13
22
Gibbs, Kody
9
Piscataway
6.70
3
24
Cashman, Ryan
12
Montgomery
6.70
3
25
Murphey, Aidan
12
Eastern Senior
6.71
7
26
Adeyemo, Abdullahi
12
Sayreville War M
6.71
16
27
Darrell, Samuel
12
Pope John XXIII
6.73
1
28
Uddoh, Arinze
12
Fordham Prep
6.74
9
28
Artis, Dante
12
Malcom X Shabazz
6.74
15
30
Perello, Matthew
10
Princeton
6.74
8
31
Liu, Alex
12
Montgomery
6.75
16
32
Bettis, James
12
Deptford Townshi
6.76
15
33
Williams II, Tyrell
12
West Windsor-Pla
6.76
3
34
Kamara, Sam
11
Episcopal
6.76
2
35
Zhang, Julian
12
West Windsor-Pla
6.77
6
36
Morales, Jose
12
The Peddie
6.77
8
37
Hammond, Rayshon
12
Hackensack
6.78
3
38
Casper, Brandon
12
Eastern Senior
6.78
9
39
Guerrero, Jhon
10
Elizabeth
6.78
11
40
Sin, Jayjoon
11
Bergen County Te
6.79
4
40
Leigh, Jacob
11
Scotch Plains-Fa
6.79
2
42
Curry, Bishop
12
Toms River North
6.79
11
43
Smith, Khion
10
Deptford Townshi
6.79
15
43
Watson, Sean
12
Metuchen
6.79
13
45
Johnson, Ross
11
Seton Hall Prep
6.79
4
46
Mikel White, Saint
12
North Star Acade
6.80
1
47
Washington, Tyrese
10
Neptune
6.81
15
48
Hoo, Owari
12
Teaneck
6.81
1
49
Jackson, Robert
11
Worcester Vo Tec
6.82
12
50
Ware, Caleb
12
University
6.82
16
51
Pisano, Jordan
12
Holmdel
6.82
11
52
Almodovar, Rey
12
Morris Hills
6.84
5
53
Smith-Coleman, Ajahn
12
West Orange
6.84
5
54
Eastman, Justin
11
Malcom X Shabazz
6.85
8
55
Whitney, Andrew
12
North Kingstown
6.85
7
56
Pezza, Zachary
12
North Kingstown
6.86
7
57
Ondy, Christopher
11
Robbinsville
6.86
16
58
Jenkins, Stephan
12
Neptune
6.86
10
59
Jessup, Jahad
12
North Star Acade
6.87
1
60
Romeo, Joseph
11
Toms River North
6.87
10
61
Boyer, Jerome
12
Edison
6.87
10
62
Habehh, Yahya
12
Hackensack
6.87
7
63
Jones, Greg-Anthony
10
St Benedicts Pre
6.88
13
64
Young, Diquese
12
Woodrow Wilson
6.89
9
64
Cazorla, Jaden
10
Danbury
6.89
6
66
Agwu, Dubem
12
Scotch Plains-Fa
6.90
14
67
Granado, Tyler
12
Holmdel
6.91
14
68
Spada, Paul
12
Delbarton
6.91
15
69
Hanlon, Nick
11
Christian Brothe
6.92
10
70
Mclean, Bevon
12
Derby
6.92
6
71
Gatling, Derek
12
Kingsway Regiona
6.93
4
72
Barrino, Frank
12
North Star Acade
6.93
16
73
Walker Davis, Jamil
12
Ferris
6.93
12
74
Scanni, Hudson
11
St Joseph's by t
6.94
9
75
Chery, Isaiah
12
The Lawrencevill
6.94
3
76
Sanders, Justin
12
Scotch Plains-Fa
6.95
2
77
Outerbridge, Dijuon
12
Eastside (Paters
6.96
13
78
Pinkrakthok, Korey
12
Danbury
6.96
6
79
Gould, Will
12
St Augustine Pre
6.97
11
80
Mann, Jalen
10
Brick Memorial
6.97
4
81
Vilbrun, Lorvensky
9
Elizabeth
6.98
13
82
Liquigan, Andrew
11
Phillips Exeter
6.99
15
83
Adu-Agyei, Clinton
12
University
7.00
10
84
Wright, Zuriel
11
Sayreville War M
7.00
12
85
Mensah-Simms, Nathanie
12
Danbury
7.01
14
86
Lafferty, Lucas
12
St Joseph's by t
7.03
5
87
Nash, Gabriel
11
Elizabeth
7.03
11
87
Murtagh, Ben
12
Governor's Acade
7.03
6
89
Sanders, Keenan
11
East Orange Camp
7.04
16
90
Malnati, Sam
11
Summit
7.06
12
91
Wabunoha, Matthew
10
Phillips Exeter
7.07
15
92
Francois, Jordan
12
Pope John XXIII
7.07
10
93
Das, Rajrishi
11
Phillips Exeter
7.08
5
94
Gorospe, Humber
10
Edison
7.09
12
95
Jaramillo, Robert
11
Edison
7.11
13
96
Broadie, Michael
12
Derby
7.13
14
97
Manchester, Linus
11
Phillips Exeter
7.15
12
98
Hendrickson, Zihon
10
Woodrow Wilson
7.21
10
99
Daniels, Jeremiah
11
Woodrow Wilson
7.24
9
100
Best, Nasir
11
Piscataway
7.25
3
101
Beiku, Alexander
11
Danbury
7.34
3
102
Laakkonen, Otto
12
Governor's Acade
7.65
15
Mens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Heslop, Mario
11
Franklin
21.09
nwi
0
2
Royal III, Frank
11
St. Christopher'
21.80
nwi
0
3
Flemmings, Tahje
10
Benjamin Banneke
21.89
nwi
0
4
Roberts, Giano
12
North Bergen
22.47
nwi
0
5
Balthazar, Christopher
11
Fordham Prep
22.53
nwi
0
6
Artis, Dante
12
Malcom X Shabazz
22.71
nwi
0
Mens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Heslop, Mario
11
Franklin
21.39
nwi
4
2
Royal III, Frank
11
St. Christopher'
22.06
nwi
2
3
Jones, Elijah
12
Cardinal Hayes
22.14
nwi
2
4
Roberts, Giano
12
North Bergen
22.27
nwi
1
5
Flemmings, Tahje
10
Benjamin Banneke
22.32
nwi
5
6
Artis, Dante
12
Malcom X Shabazz
22.42
nwi
2
7
Bagley, Markus
12
St Peters Prep
22.53
nwi
3
8
Balthazar, Christopher
11
Fordham Prep
22.53
nwi
3
9
McCullum, Larry
12
Piscataway
22.61
nwi
1
10
Parkinson, Sean-Michae
12
Danbury
22.73
nwi
4
11
Hendershot, William
12
Bridgewater-Rari
22.74
nwi
3
12
Raiford, Sylis
11
Atlantic City
22.78
nwi
3
13
Leigh, Jacob
11
Scotch Plains-Fa
22.80
nwi
5
14
Perello, Matthew
10
Princeton
22.83
nwi
4
15
Sharp, Noah
12
Newton
22.94
nwi
2
16
Ware, Caleb
12
University
23.03
nwi
2
17
Kingham, Will
12
Trinity School
23.08
nwi
3
18
Hammond, Rayshon
12
Hackensack
23.14
nwi
1
19
Lorick, Malachi
11
Danbury
23.24
nwi
4
20
Boyer, Jerome
12
Edison
23.29
nwi
5
21
Pezza, Zachary
12
North Kingstown
23.35
nwi
5
22
Ford, Glenroy
12
Danbury
23.54
nwi
1
23
Hinckley, Joey
11
Stonington
23.87
nwi
1
24
Brown, Taj
12
Hope
24.45
nwi
5
Mens 400 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Parisi, Nick
12
Seton Hall Prep
49.56
4
2
Bagley, Markus
12
St Peters Prep
49.81
3
3
Polynice, Marvin
11
Rahway
50.09
4
4
Franco, Jose
12
Cardinal Hayes
50.17
3
5
Szwed, Michael
12
Delsea Regional
50.40
4
6
Khriss, Adam
12
Secaucus
50.54
2
7
Sharp, Noah
12
Newton
50.61
2
8
Roberts, Sean
12
Saddle Brook
50.62
3
9
O'Loughlin, Dillon
12
Delbarton
50.83
2
10
Ross, Jordan
12
McDonogh
50.85
4
11
White, La'Shan
12
Bloomfield
50.96
4
12
Cortes, Sebastian
12
Dover
51.01
1
13
Parson, Jessie
10
New Rochelle
51.09
3
14
Boyer, Jerome
12
Edison
51.32
3
15
Cochrane, Keegan
12
Schenectady
51.74
1
16
Cove, Robert
12
Marshfield
51.97
1
17
Patel, Aesh
12
Wayne Valley
51.99
1
18
Bussetti, Luke
10
Northern Highlan
52.05
2
19
Daniels, Nehemiah
-
Woodrow Wilson
52.64
1
Mens 800 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Going, Malcolm
11
Danbury
1:53.99
3
2
DiNardi, Dominic
12
Hillsborough
1:55.20
3
3
Enck, Robert
11
The Lawrencevill
1:56.21
2
4
Giannini, David
11
Gonzaga College
1:56.24
2
5
Duffy, Dan
12
Jackson Liberty
1:56.38
2
6
Becker, Robert
12
Kingston
1:56.52
3
7
Burnett, Jackson
11
St Benedicts Pre
1:56.58
3
8
Smith, Christopher
12
Edison
1:56.76
3
9
Anuamadi, Ebizie
12
West Orange
1:57.21
2
10
Perreault, Jack
11
North Kingstown
1:57.42
3
11
Vazquez, Ben
12
Pingry
1:58.57
2
12
Gruters, Stuart
12
Bernards
1:59.03
3
13
Cadas, Justin
12
Union Catholic R
1:59.14
3
14
Hammond, Rhys
10
Stonington
1:59.70
1
15
Nestor, Clardo
12
Ferris
1:59.92
2
16
Payne, Steven
12
Woodbridge
2:00.39
1
17
Osborn, Pat
11
Mater Dei
2:00.44
1
18
Brown, Erik
11
Kellenberg Memor
2:00.47
1
19
Karakadas, Georgios
12
Greenwich
2:00.65
2
20
Conover, Michael
12
Ewing
2:01.16
1
21
Dominquez, Angel
10
Dover
2:01.56
1
22
Swift, Damon
11
Hamden
2:01.56
1
23
Ochieng, Chris
12
Old Bridge
2:01.88
1
24
Condon, James
12
Marshfield
2:01.99
1
25
Flynn, Chase
10
Stonington
2:03.10
2
26
Rychkov, Roman
12
Robbinsville
2:03.11
1
27
Edwards, Blake
12
Stonington
2:05.15
2
28
Ridgeway, Javid
11
Toms River North
2:07.85
1
Mens 1500 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
2
Gardiner, Tom
12
Warwick Valley
4:04.82
2
3
Little Jr, Kenneth
12
Derby
4:05.21
2
4
Schaefer, Matthew
12
Colts Neck
4:06.57
2
5
Spector, William
12
Manalapan
4:07.23
2
6
Mullen, Patrick
11
Morristown
4:10.70
1
7
Gilmore, Camden
11
Loyola Blakefiel
4:10.75
1
8
Ackerman, Nicholas
12
Freehold Townshi
4:11.95
1
9
Santos, Carlos
12
Patchogue/Medfor
4:12.20
2
10
Garcia, Brandon
11
Scotch Plains-Fa
4:12.81
2
11
Grandizio, Joe
12
Kingsway Regiona
4:14.14
2
12
Zullo, Tucker
11
Princeton
4:15.91
1
13
Caraccio, Stone
10
Kingsway Regiona
4:17.80
2
14
Connor, Jonathan
12
Kingsway Regiona
4:19.24
1
15
Gizzo, Daniel
12
Seton Hall Prep
4:19.45
1
16
Mangiaracina, Brian
12
Kingsway Regiona
4:23.03
1
17
Burns, Kieran
11
Kingsway Regiona
4:23.48
1
18
Simpson, Ryan
12
Egg Harbor Towns
4:24.20
1
19
Maglio, Mike
12
Marshfield
4:26.63
1
20
Hughes, James
11
Northern Highlan
4:27.48
1
21
Stanley Jr, Steven
12
Derby
4:38.39
1
Mens 1 Mile Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
2
Gardiner, Tom
12
Warwick Valley
4:22.43
2
3
Little Jr, Kenneth
12
Derby
4:23.52
2
4
Schaefer, Matthew
12
Colts Neck
4:24.13
2
5
Spector, William
12
Manalapan
4:24.29
2
6
Gilmore, Camden
11
Loyola Blakefiel
4:27.23
1
7
Mullen, Patrick
11
Morristown
4:27.84
1
8
Garcia, Brandon
11
Scotch Plains-Fa
4:29.60
2
9
Santos, Carlos
12
Patchogue/Medfor
4:30.12
2
10
Ackerman, Nicholas
12
Freehold Townshi
4:31.81
1
11
Grandizio, Joe
12
Kingsway Regiona
4:32.07
2
12
Zullo, Tucker
11
Princeton
4:34.69
1
13
Caraccio, Stone
10
Kingsway Regiona
4:37.75
2
14
Connor, Jonathan
12
Kingsway Regiona
4:38.02
1
15
Gizzo, Daniel
12
Seton Hall Prep
4:38.35
1
16
Mangiaracina, Brian
12
Kingsway Regiona
4:40.90
1
17
Burns, Kieran
11
Kingsway Regiona
4:41.81
1
18
Simpson, Ryan
12
Egg Harbor Towns
4:42.43
1
19
Hughes, James
11
Northern Highlan
4:46.72
1
20
Maglio, Mike
12
Marshfield
4:48.69
1
21
Stanley Jr, Steven
12
Derby
5:05.31
1
Mens 2 Miles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Seiple, Benjamin
12
Staples
9:35.98
0
2
Myers, Christian
12
Staples
9:37.74
0
3
Kigen, Ronald
11
St Benedicts Pre
9:43.93
0
4
Fleischer, Ben
11
Scotch Plains-Fa
9:46.15
0
5
Gupta, Manas
11
Sterling
9:49.86
0
6
McElhennon, Gavin
10
Gonzaga College
9:51.51
0
7
Landis, Willem
12
Hall
9:51.99
0
8
Stewart, Jeffery
12
Jackson Memorial
9:54.64
0
9
Crochet, Tanner
11
Christian Brothe
9:56.66
0
10
Raadam, Bo
12
Chatham
9:57.85
0
11
Ackerman, Alex
12
Princeton
9:57.88
0
12
Hindley, Cade
12
Kingsway Regiona
10:12.19
0
13
Hindley, Cole
12
Kingsway Regiona
10:13.64
0
14
Russo, Maximus
10
Summit
10:27.28
0
15
Wehelie, Samatar
12
Suffield
10:57.67
0
--
Ives, David
12
Columbia
FS
0
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dunson, Al-Tariq
12
East Orange Camp
7.32
nwi
0
2
Greene, Isaiah
12
West Side
7.32
nwi
0
3
Mullally, Michael
12
Sullivan West
7.40
nwi
0
4
Daniluk, Andrew
12
Toms River North
7.50
nwi
0
5
Ononiwu, Chinemerem
12
Archbishop Mollo
7.54
nwi
0
6
King, Asiel
11
Uniondale
7.59
nwi
0
7
Rhea, Sincere
11
St Augustine Pre
7.62
nwi
0
8
Frederick, Jordan
12
Brick Memorial
7.68
nwi
0
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Greene, Isaiah
12
West Side
7.34
nwi
4
2
Rhea, Sincere
11
St Augustine Pre
7.44
nwi
1
5
Daniluk, Andrew
12
Toms River North
7.47
nwi
1
3
Frederick, Jordan
12
Brick Memorial
7.50
nwi
2
4
Mullally, Michael
12
Sullivan West
7.53
nwi
3
6
Dunson, Al-Tariq
12
East Orange Camp
7.53
nwi
4
7
King, Asiel
11
Uniondale
7.54
nwi
3
8
Ononiwu, Chinemerem
12
Archbishop Mollo
7.55
nwi
2
9
Titus, Joshua
12
Archbishop Mollo
7.60
nwi
4
10
Estivene, Kyle
11
Scotch Plains-Fa
7.61
nwi
2
11
Smith, Naseem
11
Deptford Townshi
7.62
nwi
3
12
Ajavon, Litchfield
11
Episcopal
7.66
nwi
3
13
Pinnero, Marcello
12
Holmdel
7.67
nwi
3
14
Aviles, Sam
11
Palmyra
7.68
nwi
2
15
Ike, Ugonna
12
Linden
7.72
nwi
1
16
Sanders, Javon
11
Deptford Townshi
7.72
nwi
4
17
Akande, Olakunle
11
Rahway
7.72
nwi
1
18
Algieri, Anthony
12
Seton Hall Prep
7.73
nwi
2
19
Banful, Humphrey
12
Clara Barton
7.80
nwi
2
20
Emanuel, Elias
12
Franklin
7.81
nwi
1
21
Whalen, Cameron
12
Stonington
7.81
nwi
1
22
Rodriguez, Elijah
11
Southington
7.81
nwi
3
23
Monchek, Daniel
12
Northern Highlan
7.89
nwi
2
24
Daley, Dan
12
Morris Hills
7.90
nwi
1
25
Fobay, Ibrahim
12
East Orange Camp
7.90
nwi
1
26
Bland, Nasir
11
Ewing
7.92
nwi
4
27
White, La'Shan
12
Bloomfield
7.94
nwi
3
28
Nanshah, Dhvanil
12
Scotch Plains-Fa
7.95
nwi
3
29
Kumi, Osei
11
Franklin
7.97
nwi
4
30
Vazquez, Anthony
10
Egg Harbor Towns
7.98
nwi
4
31
McLaughlin, Ryan
11
Union Catholic R
8.06
nwi
2
32
Ladzinski, Doug
12
Governor Livings
8.56
nwi
4
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Greene, Isaiah
12
West Side
7.33
nwi
13
2
Mullally, Michael
12
Sullivan West
7.56
nwi
11
3
Ononiwu, Chinemerem
12
Archbishop Mollo
7.59
nwi
10
4
Daniluk, Andrew
12
Toms River North
7.60
nwi
7
5
Rhea, Sincere
11
St Augustine Pre
7.64
nwi
12
6
Estivene, Kyle
11
Scotch Plains-Fa
7.64
nwi
6
7
Smith, Naseem
11
Deptford Townshi
7.65
nwi
4
8
Dunson, Al-Tariq
12
East Orange Camp
7.67
nwi
8
10
King, Asiel
11
Uniondale
7.68
nwi
9
9
Titus, Joshua
12
Archbishop Mollo
7.68
nwi
5
11
Frederick, Jordan
12
Brick Memorial
7.70
nwi
11
12
Ike, Ugonna
12
Linden
7.70
nwi
5
13
Akande, Olakunle
11
Rahway
7.73
nwi
3
14
Banful, Humphrey
12
Clara Barton
7.74
nwi
6
15
White, La'Shan
12
Bloomfield
7.75
nwi
9
16
Kumi, Osei
11
Franklin
7.75
nwi
10
17
Sanders, Javon
11
Deptford Townshi
7.77
nwi
1
18
Rodriguez, Elijah
11
Southington
7.79
nwi
8
19
Algieri, Anthony
12
Seton Hall Prep
7.80
nwi
8
20
Whalen, Cameron
12
Stonington
7.81
nwi
2
21
Fobay, Ibrahim
12
East Orange Camp
7.82
nwi
13
22
McLaughlin, Ryan
11
Union Catholic R
7.82
nwi
8
23
Pinnero, Marcello
12
Holmdel
7.82
nwi
2
24
Ladzinski, Doug
12
Governor Livings
7.83
nwi
4
25
Bland, Nasir
11
Ewing
7.84
nwi
1
26
Ajavon, Litchfield
11
Episcopal
7.84
nwi
10
27
Aviles, Sam
11
Palmyra
7.84
nwi
13
28
Daley, Dan
12
Morris Hills
7.87
nwi
5
29
Emanuel, Elias
12
Franklin
7.89
nwi
9
30
Monchek, Daniel
12
Northern Highlan
7.90
nwi
7
31
Nanshah, Dhvanil
12
Scotch Plains-Fa
7.91
nwi
11
32
Vazquez, Anthony
10
Egg Harbor Towns
7.91
nwi
10
33
Diaz, Brian
12
Rahway
7.92
nwi
6
34
Soliman, Mark
12
Allentown
7.94
nwi
4
35
Franco, Breisly
11
Kearny
7.96
nwi
2
36
Gallagher, Hans
12
West Morris Mend
7.97
nwi
2
37
Boyd, Shaquille
12
Egg Harbor Towns
8.00
nwi
11
38
Sapienza, Matthew
12
Holmdel
8.03
nwi
1
39
Ambroise, Andy
11
Paramus Catholic
8.05
nwi
7
40
Knight, Jason
11
Montgomery
8.05
nwi
5
40
Vilinskis, Thomas
12
Ridgefield
8.05
nwi
10
42
Wabunoha, Matthew
10
Phillips Exeter
8.06
nwi
12
43
Cella, Joshua
11
South Brunswick
8.07
nwi
6
44
Donaus, Silas
12
Union Catholic R
8.10
nwi
2
45
Hoo, Owari
12
Teaneck
8.11
nwi
12
46
Williams, Urijah
10
St Benedicts Pre
8.11
nwi
11
47
Powell Jr, Corey
12
Eastside (Paters
8.11
nwi
12
48
Reyes, Xavier
11
Kearny
8.11
nwi
1
49
Spada, Paul
12
Delbarton
8.12
nwi
7
50
Tucker, Abdul
10
Elizabeth
8.13
nwi
8
51
Boutin, Bishopp
11
Brooklyn Technic
8.13
nwi
5
52
Vander Woude, Derek
12
Holmdel
8.13
nwi
4
53
Thomas, Tyrese
12
The Peddie
8.16
nwi
6
54
Schneider, Cole
12
Summit
8.19
nwi
9
55
Barnes, Malcolm
11
East Orange Camp
8.19
nwi
7
56
Raiford, Sylis
11
Atlantic City
8.19
nwi
10
57
Bartlik, Maxwell
12
Ridgewood
8.22
nwi
4
58
Ionato, Serban
12
Northern Valley-
8.22
nwi
13
59
Jones, Joshua
12
Sayreville War M
8.23
nwi
13
60
Coyne, Jack
12
Randolph
8.24
nwi
2
61
Prestigiacomo, Anthony
11
Holmdel
8.24
nwi
11
61
Deshmukh, Shrikeshav
12
Montgomery
8.24
nwi
3
63
Philemon, Jalill
12
Piscataway
8.25
nwi
9
64
Bartolozzi, Joseph
10
St Augustine Pre
8.26
nwi
5
65
Joyner, Orion
11
Kingsway Regiona
8.26
nwi
8
66
Cole, Griffin
12
Mater Dei
8.26
nwi
13
67
Allen, Ahmiel
11
Elizabeth
8.28
nwi
3
68
Werner, Lucas
12
Holmdel
8.28
nwi
8
69
Allen, Shemar
12
Amityville Memor
8.28
nwi
11
70
Houston, George
11
Randolph
8.28
nwi
1
71
Rojas, Genaro
11
Rahway
8.31
nwi
7
72
Mensah-Simms, Nathanie
12
Danbury
8.38
nwi
1
73
Castellano, Austin
12
Hillsborough
8.41
nwi
9
74
Coelho, Justin
11
Rahway
8.41
nwi
1
75
Horowitz, Garrett
11
Robbinsville
8.42
nwi
1
76
Beiku, Alexander
11
Danbury
8.44
nwi
3
77
Cobb, Jacob
10
St Augustine Pre
8.47
nwi
4
78
Sleiman, Nathan
11
North Quincy
8.51
nwi
12
79
Halsey, Jerrish
12
Rahway
8.52
nwi
2
80
Kore, Lucas
10
Edison
8.53
nwi
5
81
Cartagena, Joshua
12
Atlantic City
8.55
nwi
2
82
Fahsbender, Shay
11
Danbury
8.57
nwi
7
83
Wellington, Najhiem
11
Hackensack
8.60
nwi
3
84
Lie, Augustino
11
Edison
8.68
nwi
4
85
Ogando, Felipe
11
North Bergen
8.70
nwi
3
86
Brown, Tyrece
9
North Bergen
9.08
nwi
5
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Uniondale
1:29.80
0
2
Relay Team
Elizabeth
1:29.85
0
3
Kamara, Lee,
Curtis, Gaines
Episcopal
1:30.24
0
--
Relay Team
Washingtonville
DQ
0
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Edmeade, Dodd-Gra,
King, Williams
Uniondale
1:29.83
5
2
Nash, Guerrero,
Lomax, Joanus
Elizabeth
1:30.37
2
3
Relay Team
Newburgh Free
1:30.41
3
4
Borden, Gilday,
Johnson , Walker
St Stephens and
1:30.50
3
5
Bettis, Bundy,
Smith, Sanders
Deptford Townshi
1:30.81
4
6
Alives, Dallman,
Kane, Mallard
Washingtonville
1:30.82
4
7
Kamara, Lee,
Curtis, Gaines
Episcopal
1:30.90
1
8
Johnson, Brown,
Abraham, Albanese
Union Catholic R
1:31.08
1
9
Agyenang, Millien,
Paul, Abraham
Paramus Catholic
1:31.13
3
10
Spada, Yazdi,
O'Loughl, Mathus
Delbarton
1:31.36
1
11
Dazzell, Manuel,
Salaam, Sanders
East Orange Camp
1:31.50
1
12
Greene, Arline,
Brydie, Coker
West Side
1:31.91
2
13
Artis, Eastman,
Butler, Orduson
Malcom X Shabazz
1:31.92
5
14
Chery, Rentrup,
Mott, Murray
The Lawrencevill
1:32.12
4
15
Daniluk, Hankins,
Grey, Diawara
Toms River North
1:32.14
5
16
Hermance, McQueen,
Shaw, Shaw
Colonie Central
1:32.28
2
17
Escobar, Kone,
Perilall, Thomas
Cardinal Hayes
1:32.54
3
18
Jones, Depas,
Williams, Bramwell
St Benedicts Pre
1:32.60
5
19
Myles, Walters,
Jackson, Davis
Schenectady
1:32.69
5
20
McCullum, Philemon,
Davis, Best
Piscataway
1:33.47
4
21
Jackson, Hoo,
Shepherd, Levy
Teaneck
1:33.65
2
22
Saltzer, Brown,
Zucker, Olson
Westfield
1:34.01
1
23
Ononiwu, Hidalgo,
Adeyele, Titus
Archbishop Mollo
1:34.18
3
24
Davis, Johnson,
Rivera, Boyd
Egg Harbor Towns
1:34.35
5
25
Lafferty, Mitchell,
Dias, Scanni
St Joseph's by t
1:36.29
4
--
Pigatt, Mayes,
Rapuano, Wallace
Hamden
DQ
2
Mens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hankins, Hernande,
Grey, Diawara
Toms River North
3:24.87
4
2
McQueen, Hermance,
Shaw, Shaw
Colonie Central
3:25.16
4
3
Bundy, Smith,
Sanders, Brown
Deptford Townshi
3:25.22
5
4
McCullum, Terry,
Davis, Crearer
Piscataway
3:26.01
3
5
Polynice, Torres,
Wright, Halsey
Rahway
3:26.41
5
6
Gray-Jor, Lindsay,
Edmeade, Borzor
Uniondale
3:26.98
5
7
Ross, Eisner,
Pett, Thompson
McDonogh
3:27.23
4
7
Jones, Depas,
Burnett, Bramwell
St Benedicts Pre
3:27.23
5
9
Borden, Walker,
Johnson, Gilday
St Stephens and
3:27.53
3
10
Arnold, Jupp,
Kane, Van der
Ridgefield
3:27.59
2
11
Jackson, Miras,
Petrazzu, Suchora
Ramapo
3:28.21
4
12
Relay Team
Episcopal
3:28.22
1
13
Daniels, Soto,
Benjamin, Nestor
Ferris
3:28.46
1
14
Hinckley, Flynn,
Smith, Edwards
Stonington
3:29.17
1
15
Delhagen, Mckown,
Mollica, Novak
Jackson Memorial
3:29.63
3
16
Carter, Shepherd,
Sosa, Gyamfi-M
Teaneck
3:30.53
4
17
Ahn, Cappola,
Gibbons, Sanchez
River Dell Regio
3:30.77
2
18
Harris, Rutledge,
Parchmen, Wisdom
Mount St. Michae
3:30.86
3
19
Pigatt, Mayes,
Swift, Rapuano
Hamden
3:31.48
1
20
Johnson, Abraham,
Albanese, Animasha
Union Catholic R
3:31.81
2
21
Gallaghe, Falzaran,
Figueira, Gnesin
West Morris Mend
3:33.07
3
22
Esposito, Leonard,
Campbell, Gafanha
Old Bridge
3:33.51
2
23
Millien, Cooper,
Goodson, Gittens
Paramus Catholic
3:35.60
1
24
Cortes, Dominque,
Gonzalez, Gonzalez
Dover
3:36.20
1
--
Mott, Murray,
Kunzer, Rentrup
The Lawrencevill
DQ
2
Mens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Claiborn, Claiborn,
Fodor, O'Connor
Northport
7:48.26
2
2
Adamy, Arnold,
Richards, Sellaro
North Hunterdon
7:57.11
1
3
Moore, Tyndale,
Wood, Brown
Rancocas Valley
7:57.28
2
4
Gess, Riddell,
Campigli, Eisenhow
Haddonfield Memo
8:01.64
1
5
Asay, Bayeux,
Khattar, Lindrud
Ridge
8:05.02
1
6
Meredith, Sarguroh,
Sherman, Straight
Brooklyn Technic
8:05.75
1
7
Burns, Caraccio,
Connor, Grandizi
Kingsway Regiona
8:05.75
2
8
Mourani, Dorsainv,
McDermot, Bravo
Iona Preparatory
8:06.42
2
9
Winkler, Dang,
Vineyard, Simpson
Egg Harbor Towns
8:06.91
1
10
Ives, Berry,
Dyer, Martinez
Columbia
8:08.28
2
11
Duffy, Campbell,
DeVito, Vargas
Jackson Liberty
8:08.76
1
12
Wagh, Fahey,
Zamboldi, Baginski
Ridgewood
8:12.08
2
13
Bruseo, Cambrone,
McNally, Morena
Morris Hills
8:12.68
1
14
Certo, Dillon,
Hughes, Maghak
Fordham Prep
8:19.70
1
15
Akindoli, Bartley,
Imboque, Mata
Hope
8:24.32
2
16
Watson, Courts,
Kolyer, Reilly
Manhasset
8:26.83
2
17
Borges, Brice,
Brown, De Souza
Elizabeth
8:27.47
1
18
Terry, Crearer,
Tanna, Silvera
Piscataway
8:32.02
2
19
Abrams, Bateilc,
Corcoran, Dellator
Newburgh Free
8:39.64
2
Mens DMR 1200-400-800-1600m Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
DeJean, Dolan,
Dolan, Meredith
Hopewell Valley
10:16.72
0
2
Boccia, Carrera,
Tierney, Politi
St Peters Prep
10:21.39
0
3
Jennings, Gallaghe,
Falzaran, Figueira
West Morris Mend
10:23.32
0
4
Vazquez, Jensen-L,
Simmons, Hardy
McNair Academic
10:24.59
0
5
Weigand, Saltzer,
McCutche, Meusel
Westfield
10:25.38
0
6
Maher, Janovic,
Gajewski, Hegglin
Shore Regional
10:28.20
0
7
Greco, Pinto,
HIggins, Paneto
Goshen Central
10:28.54
0
8
McHale, Novak,
Potts, Zignorsk
Pope John XXIII
10:28.87
0
9
Wortmann, Munsch,
Berlinsk, Granata
Minisink Valley
10:29.88
0
10
Ames, Gbadamas,
Stewart, Keegan
St Peters Prep
10:33.12
0
11
Caggiano, Cyprus,
Watson, Courts
Manhasset
10:33.30
0
12
Asudalla, Bagchi,
Conte, D'Auria
Ocean Township
10:35.80
0
13
Raadam, Burns,
Cadden, Logsdon
Chatham
10:39.56
0
14
Su Bae, Ionato,
Davis, Larsen
Northern Valley-
10:39.91
0
15
Jackson, Weschler,
Spisak, Milligan
Cherokee
10:41.40
0
16
Johnson, Beacher,
Appell, Gupta
Metuchen
10:44.17
0
17
Anzalone, Dias,
Masters, Kieran
St Joseph's by t
10:48.75
0
18
Bago, James,
Monroe, Paradise
Snyder
11:15.21
0
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Patterson, Brandon
12
Union Catholic R
57-05.50
(508.00m)
0
2
Greene, Asim
12
River Dell Regio
57-03.50
(508.00m)
0
3
Lipscomb Jr, Kyle
11
Linden
55-04.00
(508.00m)
0
4
Goldsborough, Bill
12
Delsea Regional
55-03.50
(508.00m)
0
5
Patel, Kyle
12
Glen Rock
54-09.75
(508.00m)
0
6
Del Valle, Alen
12
Bayonne
54-04.00
(508.00m)
0
7
Elkabbani, Tarek
12
Hillsborough
53-08.25
(508.00m)
0
8
Brennan, Paul
11
Princeton
52-11.75
(508.00m)
0
9
Woltmann, William
12
St Peters Prep
52-00.00
(508.00m)
0
10
Durden, Corey
12
Old Bridge
51-11.50
(508.00m)
0
11
Anzisi, Tyler
12
Egg Harbor Towns
50-11.00
(508.00m)
0
12
Akinruli-Dewitt, Caseem
11
Seton Hall Prep
50-10.00
(508.00m)
0
13
Stuart, Jack
12
Hackensack
50-05.75
(508.00m)
0
14
Jalowiec, Brian
12
Derby
50-05.25
(508.00m)
0
15
Lawrence, Christopher
12
Holmdel
50-02.50
(508.00m)
0
16
Duru, Uchenna
11
Union Catholic R
49-10.00
(508.00m)
0
17
Santonocito, Marc
11
Northern Valley-
49-05.00
(508.00m)
0
18
Azuonwu, Emmanuel
11
Eastern Senior
49-00.00
(508.00m)
0
19
Messner, Nicolas
12
Franklin
48-09.50
(508.00m)
0
20
Pruzinsky, Tristan
12
Derby
48-08.00
(508.00m)
0
21
Sneathen, Will
12
Delsea Regional
48-03.00
(508.00m)
0
22
Rosas, Jesus
11
West Orange
48-02.00
(508.00m)
0
23
Eadric, Jesse
11
Rancocas Valley
47-10.75
(508.00m)
0
24
Engelhardt, Austin
12
Ridgewood
47-09.00
(508.00m)
0
25
Guthridge, Izaiah
12
Toms River South
47-09.00
(508.00m)
0
26
Cetin, Kevin
12
Massapequa
47-06.50
(508.00m)
0
27
Carter, Treymont
12
East Orange Camp
46-07.00
(508.00m)
0
28
Rizik, Michael
12
River Dell Regio
45-11.50
(508.00m)
0
29
Zeigler, Kyle
12
River Dell Regio
45-08.50
(508.00m)
0
30
Mangual, Michael
12
St Peters Prep
45-06.00
(508.00m)
0
31
Lange, Matthew
11
Northern Valley-
45-02.00
(508.00m)
0
32
Wenig, Damon
12
Deptford Townshi
44-05.00
(508.00m)
0
33
Gee, Shane
12
John F Kennedy (
43-11.00
(508.00m)
0
34
Passalaqua, Patrick
10
Northern Valley-
43-06.00
(508.00m)
0
35
Bazela, Chris
11
Northern Valley-
43-03.00
(508.00m)
0
--
Ali, Mujeeb
11
Elizabeth
FOUL
(--)
0
--
Morse, Nicholas
11
Christian Brothe
FOUL
(--)
0
--
Przybocki, Mark
12
John S. Burke Ca
FOUL
(--)
0
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Watson, Jadon
12
John F Kennedy (
6-08.00
(508.00m)
0
2
Peaks, Kasso
12
Eastern Senior
6-06.00
(508.00m)
0
3
Hale, Ja'Kwan
11
Derby
6-06.00
(508.00m)
0
4
Nwanonyiri, Chibundu
12
Franklin
6-06.00
(508.00m)
0
5
Kolli, Soham
12
Randolph
6-06.00
(508.00m)
0
6
Gonzales, Tyree
12
La Salle Institu
6-04.00
(508.00m)
0
7
Colbert, Andrew
11
Freehold Townshi
6-04.00
(508.00m)
0
10
McGee, Adonis
11
St Peters Prep
6-02.00
(508.00m)
0
8
Vander Woude, Derek
12
Holmdel
6-02.00
(508.00m)
0
9
Gambari, Hashem
12
Sullivan West
6-02.00
(508.00m)
0
11
Taliaferro, Alvin
12
Egg Harbor Towns
6-00.00
(508.00m)
0
11
Price, Francis
12
Delbarton
6-00.00
(508.00m)
0
11
Terry, Jadyn
11
Piscataway
6-00.00
(508.00m)
0
14
Meehan, Peter
10
Archbishop Mollo
6-00.00
(508.00m)
0
15
Walsh, Thomas
12
Chatham
6-00.00
(508.00m)
0
15
Maure, Roman
11
Teaneck
6-00.00
(508.00m)
0
15
Montoya, Emanuel
12
Fort Lee
6-00.00
(508.00m)
0
15
Bartlik, Maxwell
12
Ridgewood
6-00.00
(508.00m)
0
--
Cahill, Tommy
10
Ramapo
NH
(--)
0
--
Sabo, Joseph
12
Hillsborough
NH
(--)
0
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crispi, Charles
12
Monsignor Farrel
15-06.00
(508.00m)
0
2
Hrbek, Tyler
12
Northern Valley-
15-00.00
(508.00m)
0
3
Schenk, Simon
10
Princeton
15-00.00
(508.00m)
0
4
Kricheff, Seth
12
Northern Valley-
15-00.00
(508.00m)
0
5
Logsdail, Louis
11
Iona Preparatory
14-06.00
(508.00m)
0
5
Reilly, Conor
10
Union Catholic R
14-06.00
(508.00m)
0
7
Spain, Josiah
12
James I O'Neill
14-00.00
(508.00m)
0
7
Landau, Liam
11
Pascack Hills
14-00.00
(508.00m)
0
9
Vidal, Kyle
12
Iona Preparatory
14-00.00
(508.00m)
0
--
Howald, Callum
11
Columbia
NH
(--)
0
--
Pitkowsky, Sam
12
Pascack Valley
NH
(--)
0
--
Price, Cheney
11
New Providence
NH
(--)
0
--
Morales, Nico
10
Delsea Regional
NH
(--)
0
--
Forer, Jarod
12
Glen Rock
NH
(--)
0
--
Genereux, Pierce
11
Kennett
NH
(--)
0
--
Manne, Justin
11
Mahwah
NH
(--)
0
--
Kim, Jona
12
Northern Valley-
NH
(--)
0
--
Sorensen, Dane
12
Warwick Valley
NH
(--)
0
--
Mraz, Jason
10
Edison
NH
(--)
0
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Robinson, Garrett
12
Bridgewater-Rari
22-10.25
(508.00m)
nwi
0
2
Adeyemo, Abdullahi
12
Sayreville War M
22-06.50
(508.00m)
nwi
0
3
Burnett, Khaliel
12
Delsea Regional
22-05.75
(508.00m)
nwi
0
4
Wildberg, Nils
11
Princeton
22-03.00
(508.00m)
nwi
0
5
Grady, Keon
12
Delsea Regional
21-11.75
(508.00m)
nwi
0
6
Ngala, Abel
12
Phillips Exeter
21-11.25
(508.00m)
nwi
0
7
Achirem, Andrew
12
Hackensack
21-11.00
(508.00m)
nwi
0
8
McClain, Isaiah
12
Mater Dei
21-09.00
(508.00m)
nwi
0
9
White, Krishna
12
Union Catholic R
21-08.75
(508.00m)
nwi
0
10
McLaren, Elijah
12
West Orange
21-07.25
(508.00m)
nwi
0
11
Laraque, Brandon
12
Woodbridge
21-07.00
(508.00m)
nwi
0
12
Shields, Stephen
11
Bergen County Te
21-05.25
(508.00m)
nwi
0
13
Jackson, Dorian
12
Summit
21-03.00
(508.00m)
nwi
0
14
Agyenang, Nana
10
Paramus Catholic
21-03.00
(508.00m)
nwi
0
15
Blaise, Cedric
12
Phillips Exeter
20-10.25
(508.00m)
nwi
0
16
Khriss, Adam
12
Secaucus
20-09.50
(508.00m)
nwi
0
17
Montoya, Emanuel
12
Fort Lee
20-07.75
(508.00m)
nwi
0
18
Torres, Jeremy
9
Paramus Catholic
20-04.50
(508.00m)
nwi
0
19
Cordero, Rauly
12
Kearny
20-03.50
(508.00m)
nwi
0
20
Badru, Tayo
12
Franklin
20-03.50
(508.00m)
nwi
0
21
Parilla, Hayden
12
Stonington
20-03.00
(508.00m)
nwi
0
22
Taliaferro, Alvin
12
Egg Harbor Towns
20-02.50
(508.00m)
nwi
0
23
Davis, Jordan
12
Lincoln
20-02.50
(508.00m)
nwi
0
24
Sims, Justice
12
Seton Hall Prep
20-02.00
(508.00m)
nwi
0
25
Hanlon, Nick
11
Christian Brothe
20-01.50
(508.00m)
nwi
0
26
Howard-Baker, Majid
9
South Brunswick
19-11.00
(508.00m)
nwi
0
27
Washington, Kennith
11
Seton Hall Prep
19-09.50
(508.00m)
nwi
0
28
Whitney, Andrew
12
North Kingstown
19-09.50
(508.00m)
nwi
0
29
Nwanonyiri, Chibundu
12
Franklin
19-09.00
(508.00m)
nwi
0
30
Sin, Jayjoon
11
Bergen County Te
19-08.25
(508.00m)
nwi
0
31
Moshette, Sydney
11
Iona Preparatory
19-08.00
(508.00m)
nwi
0
32
Marrero, Jacob
12
Amityville Memor
19-07.50
(508.00m)
nwi
0
33
Kamp, Connor
12
Haddonfield Memo
19-07.00
(508.00m)
nwi
0
34
Huang, Jeremy
12
The Lawrencevill
19-07.00
(508.00m)
nwi
0
35
Vilbrun, Lorvensky
9
Elizabeth
19-07.00
(508.00m)
nwi
0
36
Mase, Luke
12
Bernards
19-05.50
(508.00m)
nwi
0
37
Lennon, Shi'eym
12
John F Kennedy (
19-05.50
(508.00m)
nwi
0
38
Wright, Jamier
10
John F Kennedy (
19-05.00
(508.00m)
nwi
0
39
Lavarin, Jeffrey
11
Brick Memorial
19-04.75
(508.00m)
nwi
0
40
Young, Diquese
12
Woodrow Wilson
19-03.50
(508.00m)
nwi
0
41
Gatling, Derek
12
Kingsway Regiona
19-02.00
(508.00m)
nwi
0
42
Cazorla, Jaden
10
Danbury
19-01.00
(508.00m)
nwi
0
43
Rogers, Kolby
11
Southington
19-00.50
(508.00m)
nwi
0
44
Habehh, Yahya
12
Hackensack
18-10.25
(508.00m)
nwi
0
45
Powell Jr, Corey
12
Eastside (Paters
18-10.00
(508.00m)
nwi
0
46
Kim, Byung Su
12
Northern Valley-
18-09.50
(508.00m)
nwi
0
47
Rodrigues, Bryan
10
Elizabeth
18-08.00
(508.00m)
nwi
0
48
Jones, Greg-Anthony
10
St Benedicts Pre
18-07.50
(508.00m)
nwi
0
49
Anderson, Jahaad
12
Elizabeth
18-06.75
(508.00m)
nwi
0
50
Koren, Reilly
12
The Lawrencevill
18-05.00
(508.00m)
nwi
0
51
Osborn, Ben
11
Kingston
18-01.50
(508.00m)
nwi
0
--
Erskine, Jhavere
12
Evander Childs
ND
(--)
nwi
0
--
Brice, Junior
12
Elizabeth
ND
(--)
nwi
0
--
Schutt, Ezra
12
John Jay (East F
ND
(--)
nwi
0
--
Maloney, Numan
12
Somers
ND
(--)
nwi
0
--
Feliciano, Jacob
11
John F Kennedy (
ND
(--)
nwi
0
--
Doyle, Tommy
12
West Windsor-Pla
ND
(--)
nwi
0
--
Knight, Jason
11
Montgomery
ND
(--)
nwi
0
--
Bussetti, Luke
10
Northern Highlan
ND
(--)
nwi
0
--
Costeira, Tyler
11
St Joseph
ND
(--)
nwi
0
--
Smith, Hilton
11
Clayton
ND
(--)
nwi
0
--
Terray, Jack
12
Southington
ND
(--)
nwi
0
--
Blue, Robert
12
Harrison
ND
(--)
nwi
0
--
Okoh, Philip
11
St Peters Prep
ND
(--)
nwi
0
--
Royal III, Frank
11
St. Christopher'
ND
(--)
nwi
0
--
Santiago, Ian
12
Harrison
ND
(--)
nwi
0
--
Aboyade-Cole, Adetoni
11
Fordham Prep
ND
(--)
nwi
0
--
Goldman, Hunter
12
Somers
ND
(--)
nwi
0
--
Walker, Jordan
12
St Stephens and
ND
(--)
nwi
0
--
McCabe, Jack
12
River Dell Regio
ND
(--)
nwi
0
--
Buster, Isaiah
10
Hackensack
ND
(--)
nwi
0
--
Bridgett, A'Nan
12
West Windsor-Pla
ND
(--)
nwi
0
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Burnett, Khaliel
12
Delsea Regional
49-01.00
(508.00m)
nwi
0
2
Grady, Keon
12
Delsea Regional
46-03.50
(508.00m)
nwi
0
3
Cashman, Ryan
12
Montgomery
46-00.00
(508.00m)
nwi
0
4
Omohundro, Elby
11
St. Christopher'
45-10.50
(508.00m)
nwi
0
5
Hanson, Jadan
10
Uniondale
45-05.75
(508.00m)
nwi
0
6
White, Krishna
12
Union Catholic R
44-09.00
(508.00m)
nwi
0
7
McLaren, Elijah
12
West Orange
44-08.75
(508.00m)
nwi
0
8
Robinson, Garrett
12
Bridgewater-Rari
44-06.50
(508.00m)
nwi
0
10
Nguyen, Jonathan
10
Delbarton
43-06.50
(508.00m)
nwi
0
9
Shields, Stephen
11
Bergen County Te
43-06.50
(508.00m)
nwi
0
11
Phelan, Jack
11
Princeton
43-03.75
(508.00m)
nwi
0
12
Joyner, Orion
11
Kingsway Regiona
43-01.00
(508.00m)
nwi
0
13
Douglas, Aman
11
Benjamin Banneke
43-01.00
(508.00m)
nwi
0
14
Diaz, Brian
12
Rahway
42-11.25
(508.00m)
nwi
0
15
Oruebor, Chukwuyem
12
South Brunswick
42-05.25
(508.00m)
nwi
0
16
Henry, Jabarri
12
Lawrence
42-02.00
(508.00m)
nwi
0
17
Palazzolo, Corey
12
Christian Brothe
42-00.00
(508.00m)
nwi
0
18
Washington, Kennith
11
Seton Hall Prep
41-10.75
(508.00m)
nwi
0
19
Rodrigues, Bryan
10
Elizabeth
41-10.00
(508.00m)
nwi
0
20
Marrero, Jacob
12
Amityville Memor
41-09.50
(508.00m)
nwi
0
21
Koren, Reilly
12
The Lawrencevill
41-07.50
(508.00m)
nwi
0
22
Brown, Richard
12
East Orange Camp
41-06.50
(508.00m)
nwi
0
23
Banks, Keivon
11
Bergen County Te
41-05.00
(508.00m)
nwi
0
24
Daniel, Eron
11
Kingsway Regiona
41-05.00
(508.00m)
nwi
0
25
Reyes, Xavier
11
Kearny
41-05.00
(508.00m)
nwi
0
26
Opara, Nkenna
12
Cherokee
41-03.50
(508.00m)
nwi
0
27
Mase, Luke
12
Bernards
41-01.00
(508.00m)
nwi
0
28
Davis, Jordan
12
Lincoln
40-11.50
(508.00m)
nwi
0
29
Smith, McKinely
12
East Orange Camp
40-10.00
(508.00m)
nwi
0
30
Luna, Facundo
12
Elizabeth
40-08.25
(508.00m)
nwi
0
31
Barthelus, Donsly
10
Elizabeth
40-08.00
(508.00m)
nwi
0
32
Young, Diquese
12
Woodrow Wilson
40-07.75
(508.00m)
nwi
0
33
Sleiman, Nathan
11
North Quincy
40-05.50
(508.00m)
nwi
0
34
Sims, Justice
12
Seton Hall Prep
40-04.00
(508.00m)
nwi
0
35
Duncan, Isaiah
12
Elizabeth
40-02.75
(508.00m)
nwi
0
36
Huang, Jeremy
12
The Lawrencevill
40-02.00
(508.00m)
nwi
0
37
Neely, Cole
12
The Peddie
39-11.00
(508.00m)
nwi
0
38
Jean-Baptiste, Jevontae
12
Bergen Catholic
39-00.50
(508.00m)
nwi
0
39
Tomaselli, Lucas
12
Pascack Hills
39-00.25
(508.00m)
nwi
0
40
Edwards, Jamel
12
Benjamin Banneke
38-11.50
(508.00m)
nwi
0
41
VanBrackle, Alexander
12
Teaneck
38-10.25
(508.00m)
nwi
0
42
Osborn, Ben
11
Kingston
38-06.75
(508.00m)
nwi
0
43
Moshette, Sydney
11
Iona Preparatory
38-06.00
(508.00m)
nwi
0
44
Anderson, Jahaad
12
Elizabeth
37-09.75
(508.00m)
nwi
0
--
Lee, Devynn
12
Jackson Memorial
FOUL
(--)
nwi
0
--
Melendez, Jaylon
11
North Bergen
FOUL
(--)
nwi
0
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Goffe, Toshel
11
Paul Robeson for
6.97
0
2
Hawkins, Sydney
11
Phillipsburg
7.03
0
3
Princz, Lauren
9
Egg Harbor Towns
7.09
0
4
Wright, Iantha
12
Jamaica
7.09
0
5
Page, Dennisha
11
Woodrow Wilson
7.21
0
6
Ash, Jailya
9
Eastern Senior
7.28
0
7
Sadler, Icisys
12
Summit
7.29
0
8
Vadon, Nicole
12
Pascack Hills
7.30
0
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Semis
H#
Pts
1
Goffe, Toshel
11
Paul Robeson for
7.03
4
2
Hawkins, Sydney
11
Phillipsburg
7.06
2
3
Wright, Iantha
12
Jamaica
7.08
3
4
Princz, Lauren
9
Egg Harbor Towns
7.11
1
5
Page, Dennisha
11
Woodrow Wilson
7.16
1
6
Sadler, Icisys
12
Summit
7.23
3
7
Ash, Jailya
9
Eastern Senior
7.26
2
8
Vadon, Nicole
12
Pascack Hills
7.27
4
9
May, Zania
11
Franklin
7.28
3
10
Edwards, Aretha
12
Lincoln
7.34
1
11
Thomas, Jaela
12
Brick Memorial
7.35
4
12
French, Ciara
12
Columbia
7.36
3
13
Tucker, Sydney
10
Union Catholic R
7.37
2
14
Peterson, Alexis
11
Rahway
7.37
1
15
Young-Bey, Nyjah
11
Montclair
7.38
1
16
Weaver, Nakaja
10
North Brunswick
7.39
2
17
Williams, Lilian
11
Columbia
7.39
4
18
Simmons, Anyae
11
Malcom X Shabazz
7.40
2
19
Adedoyin, Oluwakemi
10
Phillipsburg
7.40
4
20
Lawrence, Tashanna
11
Evander Childs
7.41
3
21
Michael, Kenneithshia
11
Neptune
7.42
4
22
Alexander, Leriann
12
Eastside (Paters
7.44
4
23
Hunter, Indya
11
Amityville Memor
7.44
2
24
Minter, Shantiana
12
North Star Acade
7.45
3
25
Ellis, Jada
9
Manchester Towns
7.46
3
26
Alston, Jodi
12
Rahway
7.46
1
27
Itua, Ruth
10
Sayreville War M
7.48
2
28
Alexander, Kira
12
Union Catholic R
7.49
1
29
Carter, Olivia
9
Deptford Townshi
7.50
4
30
Holmes, Hailey
12
Millville Senior
7.58
1
31
Manto, Chelsea
11
Robbinsville
7.61
2
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Goffe, Toshel
11
Paul Robeson for
7.01
20
2
Wright, Iantha
12
Jamaica
7.12
16
3
Hawkins, Sydney
11
Phillipsburg
7.14
18
4
Page, Dennisha
11
Woodrow Wilson
7.16
12
5
Princz, Lauren
9
Egg Harbor Towns
7.17
14
6
Ash, Jailya
9
Eastern Senior
7.24
10
7
Sadler, Icisys
12
Summit
7.25
4
8
Vadon, Nicole
12
Pascack Hills
7.28
8
9
Thomas, Jaela
12
Brick Memorial
7.32
9
10
May, Zania
11
Franklin
7.33
7
10
Weaver, Nakaja
10
North Brunswick
7.33
17
12
Peterson, Alexis
11
Rahway
7.34
5
13
Young-Bey, Nyjah
11
Montclair
7.35
19
14
Tucker, Sydney
10
Union Catholic R
7.35
19
15
French, Ciara
12
Columbia
7.37
1
16
Adedoyin, Oluwakemi
10
Phillipsburg
7.38
13
17
Williams, Lilian
11
Columbia
7.39
11
18
Lawrence, Tashanna
11
Evander Childs
7.40
14
19
Simmons, Anyae
11
Malcom X Shabazz
7.41
8
20
Edwards, Aretha
12
Lincoln
7.42
4
21
Alston, Jodi
12
Rahway
7.43
1
22
Itua, Ruth
10
Sayreville War M
7.44
2
23
Smith, Trinity
12
St Francis Prep
7.45
12
24
Michael, Kenneithshia
11
Neptune
7.46
16
25
Alexander, Leriann
12
Eastside (Paters
7.47
13
26
Ellis, Jada
9
Manchester Towns
7.48
14
27
Hunter, Indya
11
Amityville Memor
7.48
15
28
Alexander, Kira
12
Union Catholic R
7.49
9
29
Holmes, Hailey
12
Millville Senior
7.49
6
30
Manto, Chelsea
11
Robbinsville
7.50
15
31
Minter, Shantiana
12
North Star Acade
7.51
3
32
Carter, Olivia
9
Deptford Townshi
7.53
6
33
Waller, Amira
9
Snyder
7.56
6
34
Jones, Madison
11
Blair Academy
7.57
16
35
Goldson, Sydney
9
Holmdel
7.57
5
36
Marsh, Amaris
12
Deptford Townshi
7.57
3
37
Corso, Meghan
12
Wayne Valley
7.58
1
38
Smith, Claudine
11
Atlantic City
7.58
2
39
Johnson, Cassidy
11
Jackson Memorial
7.58
4
40
Currie, Cynthia
11
Lawrence
7.59
10
41
Jordan, Avery
9
Union Catholic R
7.59
9
42
Desir, Lindsey
11
Paramus Catholic
7.59
17
42
McCargo, Kayla
12
North Brunswick
7.59
5
44
Schach, Eliana
11
Bridgewater-Rari
7.60
3
44
Hart, Trinity
12
Scotch Plains-Fa
7.60
8
46
Browne, Brianna
12
Medgar Evers Col
7.60
1
46
Bivins, Jy'Asia
12
Toms River South
7.60
20
48
Brackett, Kaire
12
Delsea Regional
7.61
10
49
Anderson, Nyah
11
Woodbridge
7.62
3
50
Corrica, Aaliyah
12
Summit
7.62
11
51
Ratcliffe, Riley
11
South Brunswick
7.63
18
52
Luperon, Kiomy
9
North Bergen
7.63
15
53
Huang, Isabelle
11
The Lawrencevill
7.63
13
54
Newman, Taylor
11
Northern Valley-
7.63
18
54
Philbert, Mia
12
Benjamin Banneke
7.63
12
56
Raphael, Alexa
9
Mt Saint Dominic
7.64
5
57
Caballero, Kendall
10
Fort Lee
7.64
18
58
Rivers, Imani
12
Scotch Plains-Fa
7.64
11
59
Tossas, Kristina
10
Rancocas Valley
7.65
20
60
Barksdale, Ky'Aisjah
11
Atlantic City
7.65
20
61
Davis, Chezney
12
Franklin
7.66
3
62
Penuela, Sara
10
Summit
7.67
12
63
Wright, Marymegan
9
Phillips Exeter
7.67
4
64
Penuela, Mariana
10
Summit
7.67
1
65
Laramore, Jadyn
11
Egg Harbor Towns
7.67
5
66
Hasan, Jaiden
9
Teaneck
7.67
16
67
Kinney, Emma
12
Ramapo
7.69
16
68
Brody, Tara
12
Wallkill Valley
7.69
2
69
Edwards, Rashya
12
Teaneck
7.69
17
69
Dewitt, Shawnaeja
11
Malcom X Shabazz
7.69
10
71
Reynolds, Hannah
11
Trinity Hall
7.70
11
71
Stern, Kiah
12
North Star Acade
7.70
7
73
Webb, Stephanie
9
Montclair
7.70
7
74
Ogunsanya, Nia
12
Mary Louis Acade
7.70
20
75
Cole, Jayme
12
Danbury
7.71
14
76
Dais, Ayanna
11
Paramus Catholic
7.71
11
77
Porta, Miranda
10
Sayreville War M
7.71
2
77
Harris, Nadira
11
Kingsway Regiona
7.71
10
79
Maurer, Amanda
12
New Providence
7.71
1
79
Dotts, Marlee
9
Rumson-Fair Have
7.71
2
81
Moore, Nina
10
Episcopal
7.72
4
82
Johnson, Sanaai
10
South Brunswick
7.72
9
83
Gongalla, Megha
11
West Windsor-Pla
7.72
18
84
Schechter, Kirstyn
9
Hillsborough
7.73
16
85
Andersen, Gwen
10
Stonington
7.73
5
86
Ferguson, Cassandra
-
Neptune
7.74
18
87
Fernandez, Kayli
10
Worcester Vo Tec
7.75
14
88
Latimer, Mercedes
11
Newton
7.75
18
89
Haye, Olivia
11
Monsignor Donova
7.75
3
89
Farr, Eva
10
Rumson-Fair Have
7.75
10
91
Xiong, Grace
12
The Lawrencevill
7.76
17
92
Tivnan, Jenna
12
Governor's Acade
7.77
20
93
DeVito, Nikki
10
Rumson-Fair Have
7.77
10
93
Hanlon, Erin
10
Governor's Acade
7.77
13
95
Gilliard, Victoria
12
Benedictine Acad
7.77
4
96
Alles, Ashlyn
10
Blair Academy
7.79
17
97
Lander, Cortney
9
Ramapo
7.79
8
98
Leonard, Icesis
12
Teaneck
7.80
15
99
Ward, Devin
12
Toms River North
7.80
7
100
Greenstein, Michelle
11
Toms River North
7.81
19
101
McClenahan, Breacain
10
Rancocas Valley
7.81
11
102
Dietze, Sofia
9
Scotch Plains-Fa
7.81
4
103
Kiyler, Jocelyn
9
Toms River North
7.82
9
104
Morgan, Annie
12
The Lawrencevill
7.82
7
105
Hobson, Krystian
12
Amityville Memor
7.82
19
106
Nuss, Shauna
11
Rancocas Valley
7.83
8
107
Orr, Maddie
11
Rumson-Fair Have
7.83
19
108
Opepe, Alycia
11
Toms River South
7.83
15
109
Walter, Sydney
9
Jackson Memorial
7.84
4
110
McCrea, Precious
10
Danbury
7.84
8
111
Griffin, Tyre Janae
10
Eastside (Paters
7.85
15
112
Latimer, Madison
9
Newton
7.86
9
113
Steer, Erica
12
Woodrow Wilson
7.88
3
114
Wojie, Margaret
9
Holmdel
7.89
14
115
Pinheiro, Angela
12
The Peddie
7.89
14
116
Snowden, Brianna
11
Rancocas Valley
7.89
13
117
Jackson, Imani
9
Amityville Memor
7.91
16
118
Vassilev, Michelle
10
Princeton
7.91
6
119
Meyers, Michele
11
Toms River East
7.92
19
120
Vanderbilt, Vivian
9
Toms River North
7.92
12
121
Rigby, Shelsea
10
Hillsborough
7.92
2
122
Piness, Julia
11
Chatham
7.93
3
123
Carter, Jaylyn
11
Danbury
7.94
11
124
Connelly, Meghan
10
Bernards
7.95
10
125
Oshiyemi, Shade
12
Neptune
7.96
5
126
Leitz, Lara
10
Hillsborough
7.98
7
127
Houston, Evelyn
9
Phillips Exeter
7.99
11
128
White, Maya
11
North Star Acade
8.01
10
129
Okeremi, Tice
10
Phillips Exeter
8.02
16
130
Zanghi, Gianna
10
The Peddie
8.06
6
131
McClain, Asiyah
11
Danbury
8.08
18
131
Pachecho, Alexis
10
McNair Academic
8.08
2
133
Nwankwoala, Ogechi
11
Phillips Exeter
8.11
13
134
Dickson, Jordyn
9
Neptune
8.15
4
135
Brown, Gabrielle
11
Phillips Exeter
8.19
7
136
Lawrence, Julianna
11
Toms River East
8.24
20
137
D'Amato, Caterina
9
Manchester Towns
8.27
19
--
Oparebea, Pearl
12
Edison
FS
13
Womens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gay, Aisha
12
Hamden
24.56
nwi
2
2
Dancy, Shakira
12
Winslow Township
24.63
nwi
2
3
Harrison, Aliya
12
Sterling
25.13
nwi
2
4
Nelson, Shauntae
11
Piscataway
25.25
nwi
2
5
Fede, Mariah
10
Paramus Catholic
25.32
nwi
1
6
Page, Dennisha
11
Woodrow Wilson
25.62
nwi
1
7
Desir, Arielle
12
Longwood
25.78
nwi
1
Womens 200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Dancy, Shakira
12
Winslow Township
24.94
nwi
5
2
Gay, Aisha
12
Hamden
24.98
nwi
2
3
Harrison, Aliya
12
Sterling
25.10
nwi
3
4
Nelson, Shauntae
11
Piscataway
25.16
nwi
6
5
Fede, Mariah
10
Paramus Catholic
25.21
nwi
1
6
Page, Dennisha
11
Woodrow Wilson
25.29
nwi
4
7
Desir, Arielle
12
Longwood
25.52
nwi
3
8
Taylor, Aliyah
12
Rancocas Valley
25.73
nwi
3
9
Griffith, Daniella
12
Medgar Evers Col
25.76
nwi
4
10
Perry, Nylah
10
Winslow Township
25.79
nwi
2
11
Minus-Vincent, Darynn
11
Rancocas Valley
25.87
nwi
5
12
Young-Bey, Nyjah
11
Montclair
25.89
nwi
5
13
Burkley, Brianna
12
St Anthony's
25.97
nwi
1
14
Hammond, Janeya
10
Winslow Township
25.99
nwi
5
15
Brown, Kaira
11
Kent Place
26.01
nwi
6
16
Goldson, Sydney
9
Holmdel
26.10
nwi
2
17
Furth, Kayleigh
12
Newton
26.20
nwi
4
18
Ogunsanya, Nia
12
Mary Louis Acade
26.37
nwi
2
19
Philbert, Mia
12
Benjamin Banneke
26.37
nwi
6
20
Rodriguez, Maris
10
Academy Of The H
26.42
nwi
2
21
Hasan, Jaiden
9
Teaneck
26.42
nwi
4
22
Browne, Brianna
12
Medgar Evers Col
26.50
nwi
1
23
Holmes, Hailey
12
Millville Senior
26.55
nwi
4
24
Vital, Abigail
10
West Orange
26.60
nwi
6
24
Faivre, Emma
11
West Windsor-Pla
26.60
nwi
5
26
Gardner, Andreya
12
Hamden
26.66
nwi
5
27
Loveday, Dynasty
10
Toms River South
26.71
nwi
4
28
Dewitt, Shawnaeja
11
Malcom X Shabazz
26.85
nwi
3
29
Lee, Savannah
10
Blair Academy
27.18
nwi
1
30
Murray, Shanice
10
Hackensack
27.31
nwi
3
31
Caballero, Kendall
10
Fort Lee
27.69
nwi
6
32
Andersen, Gwen
10
Stonington
27.83
nwi
6
33
Glowacki, Jessica
10
Danbury
27.86
nwi
1
Womens 400 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alvarez, Ajae
12
Egg Harbor Towns
56.78
4
2
Brown, Kaira
11
Kent Place
56.82
5
3
Ahiarakwe, Flora
12
Winslow Township
57.36
5
4
Evans, Khamil
11
Union Catholic R
57.52
5
5
Griffith, Daniella
12
Medgar Evers Col
57.52
5
6
Furth, Kayleigh
12
Newton
57.74
2
7
Taylor, Aliyah
12
Rancocas Valley
58.01
5
8
Reckling, Briana
12
Columbia
58.37
4
9
Scott, Zakiya
12
Medgar Evers Col
58.65
2
10
Jordan, Catherine
12
Columbia
58.70
1
11
Eason, Trinity
10
Woodbridge
58.82
4
12
Krawczyk, Kyla
10
Northern Highlan
58.98
3
13
Lash, Kai
12
Pascack Hills
59.24
3
14
Itua, Ruth
10
Sayreville War M
59.38
1
15
Jones, Mia
12
Union Catholic R
59.44
2
16
Fox, Aalliya
9
Delsea Regional
59.77
4
17
King, Brianna
11
Cherokee
59.91
1
18
Cayward, Emma
12
Hamden
1:00.11
2
19
Numme, Jordan
11
Greenwich
1:00.22
4
20
Harris, Dashiel Tao
9
Trinity School
1:00.36
4
21
Minus-Vincent, Darynn
11
Rancocas Valley
1:00.49
3
22
Cunningham, Melissa
9
St Anthony's
1:00.58
1
23
Joseph, Alysia
11
Hamden
1:01.12
1
24
Harris, Zoe
10
Greenwich
1:01.32
1
--
Vasquez, Samantha
12
Danbury
DNF
3
Womens 800 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Philippides, Emily
12
Greenwich
2:12.94
3
2
Hock, Maggie
11
Phillips Exeter
2:13.08
3
3
Dinneen, Sierra
10
Notre Dame Acade
2:15.28
3
4
Muhammad Graham, Jasmi
10
Medgar Evers Col
2:15.41
3
5
DeWinter, Genevieve
12
Greenwich
2:17.18
2
6
Rosario, Kayla
12
Sayreville War M
2:17.22
3
7
Navarro, Ashley
12
Hamilton East -
2:18.05
3
8
Bader, Elizabeth
11
Padua
2:18.10
2
9
Klein, Kelsey
9
Bernards
2:18.16
3
10
Palmer, Adia
10
Bishop Loughlin
2:18.56
2
11
McLaughlin, Judith
9
Padua
2:19.34
2
12
McMillan, Hetty
12
Greenwich
2:20.50
2
13
Comerford, Giavanna
9
Notre Dame Acade
2:20.65
3
14
Smiechowski, Grace
10
Northern Highlan
2:21.21
1
15
Kearns, Grace
11
Shawnee
2:21.33
1
16
Melvin, Claire
12
Phillips Exeter
2:22.51
1
17
Nicholson, Carly
9
Delsea Regional
2:23.27
1
18
O'Donnell, Kellie
11
River Dell Regio
2:23.59
1
19
Owens, Amber
12
Padua
2:24.59
2
20
Hathaway, Paige
12
Episcopal
2:25.40
1
21
Satav, Rhythm
9
West Windsor-Pla
2:27.20
1
22
Gallagher, Emma
12
River Dell Regio
2:28.40
1
23
Boehm, Alli
10
Episcopal
2:33.20
1
Womens 1500 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Olivere, Lydia
12
Padua
4:42.86
2
2
Kenny, Aoife
10
The Baccalaureat
4:53.43
1
3
Rathman, Kathryn
10
Cherokee
4:53.70
1
4
Shafer, Olivia
10
Egg Harbor Towns
4:54.94
1
5
Scrivanich, Mary
12
Northern Valley-
4:56.30
1
6
Hally, Katherine
11
Padua
4:56.75
1
7
Chigatayeva, Aziza
12
Brooklyn Technic
4:57.19
2
8
Snyder, Rebecca
12
Oley Valley
4:58.00
2
9
Castronuovo, Angela
12
Carmel
4:58.69
1
10
Flood, Elizabeth
12
Ramsey
4:59.83
2
11
Jeffs, Lucy
12
West Morris Mend
5:00.94
2
12
O'Connell, Elizabeth
12
Glen Ridge
5:01.42
1
13
O'Hare, Caitlin
12
Red Bank Catholi
5:01.57
1
14
Edwards, Madison
12
Cinnaminson
5:01.77
2
15
Hirt, Alexa
12
Morristown
5:01.97
2
16
Peskin, Tatum
10
Ridge
5:02.01
2
17
Morales, Shayla
12
North Bergen
5:02.51
2
18
Revaitis, Laura
11
Toms River South
5:05.28
1
19
Lenoir, Alicia
11
Padua
5:07.63
1
20
Hauser, Claire
10
Shawnee
5:07.80
1
21
Connolly, Emma
-
Immaculate Heart
5:08.96
2
22
Byrne, Bridget
12
Red Bank Catholi
5:12.45
2
23
Blasiak, Alexa
10
Holmdel
5:13.97
1
24
Coyle, Molly
-
Immaculate Heart
5:18.72
2
Womens 1 Mile Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Olivere, Lydia
12
Padua
5:02.13
2
2
Kenny, Aoife
10
The Baccalaureat
5:12.08
1
3
Rathman, Kathryn
10
Cherokee
5:13.16
1
4
Shafer, Olivia
10
Egg Harbor Towns
5:16.05
1
5
Snyder, Rebecca
12
Oley Valley
5:16.55
2
6
Hally, Katherine
11
Padua
5:16.82
1
7
Chigatayeva, Aziza
12
Brooklyn Technic
5:17.55
2
8
Scrivanich, Mary
12
Northern Valley-
5:18.58
1
9
Castronuovo, Angela
12
Carmel
5:20.58
1
10
Jeffs, Lucy
12
West Morris Mend
5:22.07
2
11
Edwards, Madison
12
Cinnaminson
5:22.25
2
12
Flood, Elizabeth
12
Ramsey
5:22.55
2
13
Hirt, Alexa
12
Morristown
5:22.60
2
14
O'Connell, Elizabeth
12
Glen Ridge
5:22.85
1
15
Morales, Shayla
12
North Bergen
5:22.91
2
16
Peskin, Tatum
10
Ridge
5:23.42
2
17
O'Hare, Caitlin
12
Red Bank Catholi
5:24.39
1
18
Revaitis, Laura
11
Toms River South
5:27.96
1
19
Lenoir, Alicia
11
Padua
5:29.03
1
20
Hauser, Claire
10
Shawnee
5:29.99
1
21
Connolly, Emma
-
Immaculate Heart
5:34.43
2
22
Byrne, Bridget
12
Red Bank Catholi
5:35.78
2
23
Blasiak, Alexa
10
Holmdel
5:37.36
1
24
Coyle, Molly
-
Immaculate Heart
5:40.43
2
Womens 2 Miles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Aldridge, Alyssa
12
Mainland Regiona
11:17.28
0
2
Anicic, Kylie
12
Kingsway Regiona
11:22.96
0
3
Nugent, Emily
11
North Hunterdon
11:23.80
0
4
Eick, Sophia
12
Cherokee
11:43.98
0
5
Laverde, Maria
10
Kearny
11:47.02
0
6
Kapur, Anjali
12
Somers
11:47.81
0
7
Ferguson, Matilda
11
Montclair
11:48.96
0
8
Lin, Ashley
11
Phillips Exeter
11:51.39
0
9
Onello, Katherine
12
Mt Saint Dominic
11:53.05
0
10
Coyotl, Michelle
10
Middletown South
11:53.38
0
11
Van Dijkum, Alexandra
11
Phillips Exeter
11:53.50
0
12
Chant, Alina
11
West Orange
11:57.95
0
13
Hessler, Meghan
11
Montclair
12:01.13
0
14
Sheldon, Victoria
12
Immaculate Heart
12:02.81
0
15
Buzzerio, Catherine
12
Holmdel
12:11.62
0
16
Kehler, Samantha
10
North Hunterdon
12:28.55
0
17
Pierontoni, Allison
10
Kingsway Regiona
12:40.21
0
18
Hanock, Sabrina
10
Derby
12:53.82
0
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Claudine
11
Atlantic City
8.05
nwi
0
2
O'Shea, Grace
11
Ramapo
8.19
nwi
0
3
Tobias, Tionna
11
Winslow Township
8.21
nwi
0
4
Richards, Reanda
12
West Essex Regio
8.25
nwi
0
5
Dely, Isabelle
11
Paramus Catholic
8.31
nwi
0
6
Gillette, Kevaray
12
East Orange Camp
8.33
nwi
0
7
Ewing, Brianna
12
Union Catholic R
8.38
nwi
0
8
Edwards, Kaela
12
Bloomfield
8.39
nwi
0
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Dely, Isabelle
11
Paramus Catholic
8.08
nwi
4
2
Richards, Reanda
12
West Essex Regio
8.17
nwi
3
3
Tobias, Tionna
11
Winslow Township
8.20
nwi
1
5
O'Shea, Grace
11
Ramapo
8.20
nwi
3
6
Smith, Claudine
11
Atlantic City
8.24
nwi
1
4
Gillette, Kevaray
12
East Orange Camp
8.31
nwi
2
7
Edwards, Kaela
12
Bloomfield
8.36
nwi
4
8
Ewing, Brianna
12
Union Catholic R
8.38
nwi
4
9
Sadler, Icisys
12
Summit
8.38
nwi
2
10
Mulryne, Kassidy
12
Allentown
8.48
nwi
3
11
French, Ciara
12
Columbia
8.49
nwi
1
12
Quainoo, Felicia
10
Union Catholic R
8.50
nwi
4
13
Paciga, Jill
10
North Hunterdon
8.51
nwi
3
14
Corbett-Collier, Dariy
11
Eastern Senior
8.54
nwi
1
15
Collier, Mijah
12
Lawrence
8.54
nwi
2
16
Smith, Trinity
12
St Francis Prep
8.57
nwi
2
17
Vital, Abigail
10
West Orange
8.65
nwi
1
18
Munroe, Selena
11
Benedictine Acad
8.65
nwi
3
19
Parekh, Aditi
10
West Windsor-Pla
8.68
nwi
2
20
Smith, Alexus
10
Rahway
8.72
nwi
1
21
Marsh, Amaris
12
Deptford Townshi
8.75
nwi
4
22
Moran, Kayley
12
Morris Hills
8.81
nwi
2
23
Mathews, Laura
12
Morris Hills
8.82
nwi
3
24
Barrett, Abrianna
11
Montgomery
8.83
nwi
1
25
Grubb, Emily
10
Ramsey
8.84
nwi
4
26
Higgs, Shevelle
9
Winslow Township
8.84
nwi
3
27
Corso, Meghan
12
Wayne Valley
8.90
nwi
1
28
Edwards, Ashley
12
Sayreville War M
8.94
nwi
4
29
Triarsi, Lauren
11
Westfield
8.98
nwi
2
30
Davis, Gabrielle
9
Franklin
9.00
nwi
3
31
Davis, Mariya
11
Franklin
9.09
nwi
4
32
Wallace, Chilly
11
Montgomery
9.22
nwi
2
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Dely, Isabelle
11
Paramus Catholic
8.21
nwi
13
2
O'Shea, Grace
11
Ramapo
8.26
nwi
9
3
Sadler, Icisys
12
Summit
8.34
nwi
10
4
Smith, Claudine
11
Atlantic City
8.36
nwi
16
5
Tobias, Tionna
11
Winslow Township
8.36
nwi
15
6
Gillette, Kevaray
12
East Orange Camp
8.37
nwi
3
7
Richards, Reanda
12
West Essex Regio
8.38
nwi
12
8
Edwards, Kaela
12
Bloomfield
8.42
nwi
7
9
Ewing, Brianna
12
Union Catholic R
8.43
nwi
3
10
Paciga, Jill
10
North Hunterdon
8.46
nwi
15
11
Smith, Trinity
12
St Francis Prep
8.47
nwi
14
12
French, Ciara
12
Columbia
8.50
nwi
1
13
Corbett-Collier, Dariy
11
Eastern Senior
8.51
nwi
4
14
Collier, Mijah
12
Lawrence
8.54
nwi
6
15
Munroe, Selena
11
Benedictine Acad
8.59
nwi
9
16
Marsh, Amaris
12
Deptford Townshi
8.59
nwi
4
17
Quainoo, Felicia
10
Union Catholic R
8.61
nwi
1
18
Mulryne, Kassidy
12
Allentown
8.63
nwi
2
19
Moran, Kayley
12
Morris Hills
8.64
nwi
2
20
Vital, Abigail
10
West Orange
8.69
nwi
16
21
Corso, Meghan
12
Wayne Valley
8.70
nwi
14
22
Parekh, Aditi
10
West Windsor-Pla
8.74
nwi
14
23
Higgs, Shevelle
9
Winslow Township
8.78
nwi
4
24
Grubb, Emily
10
Ramsey
8.79
nwi
6
25
Edwards, Ashley
12
Sayreville War M
8.80
nwi
11
26
Mathews, Laura
12
Morris Hills
8.80
nwi
10
27
Wallace, Chilly
11
Montgomery
8.85
nwi
11
28
Barrett, Abrianna
11
Montgomery
8.86
nwi
5
29
Smith, Alexus
10
Rahway
8.87
nwi
8
30
Triarsi, Lauren
11
Westfield
8.89
nwi
12
31
Davis, Gabrielle
9
Franklin
8.90
nwi
1
32
Davis, Mariya
11
Franklin
8.90
nwi
1
33
Robertson, Ominay
12
Franklin
8.90
nwi
15
34
Duverger, Misha
12
South Brunswick
8.91
nwi
11
35
Cole, Jayme
12
Danbury
8.92
nwi
12
36
McMahon, Rachel
12
Glen Rock
8.93
nwi
3
37
Green, Alexis
11
Longwood
8.93
nwi
10
38
Chan, Jenna
10
West Essex Regio
8.94
nwi
16
39
Daly, Jasmine
12
West Deptford
8.96
nwi
15
40
Boekhout-Whiting, Grac
10
South Brunswick
8.96
nwi
13
41
Fullman, Noel
9
Brick Memorial
8.97
nwi
7
42
Barcarola, Trina
10
Western Wayne
8.97
nwi
10
43
Cooper, Elle
12
The Lawrencevill
8.98
nwi
6
44
Jackson, Bijee
12
Episcopal
9.01
nwi
8
45
Brown, Kharonay
10
Rancocas Valley
9.04
nwi
7
46
Kiyler, Jocelyn
9
Toms River North
9.04
nwi
16
47
Van Ness, Emily
10
Franklin
9.05
nwi
8
48
Porta, Miranda
10
Sayreville War M
9.05
nwi
8
49
Amogretti, Haley
11
Brick Memorial
9.06
nwi
14
50
Oparebea, Pearl
12
Edison
9.06
nwi
8
51
Henry, Ayanna
12
Columbia
9.06
nwi
5
52
Eltringham, Chelsea
11
South Brunswick
9.06
nwi
11
53
Beneducci, Gabbie
11
North Hunterdon
9.07
nwi
12
54
Kovar, Kerry
11
Summit
9.08
nwi
16
55
Ward, Devin
12
Toms River North
9.09
nwi
6
56
Calcano, Daniris
12
Kearny
9.10
nwi
13
57
Kirton, Leila
11
Chatham
9.11
nwi
9
58
Belel, Tas
11
McNair Academic
9.12
nwi
12
59
Rigby, Shelsea
10
Hillsborough
9.12
nwi
14
60
Palmer, Destini
12
Toms River South
9.14
nwi
9
61
Willis, Becca
12
Governor's Acade
9.16
nwi
5
62
Jordan, Avery
9
Union Catholic R
9.16
nwi
10
63
Devlin, Campbell
11
Rumson-Fair Have
9.17
nwi
7
64
Martin, Mackenzie
9
Robbinsville
9.17
nwi
13
65
Devereux, Skye
10
West Morris Mend
9.18
nwi
10
66
Butler, Jaeda
10
Rancocas Valley
9.18
nwi
8
67
Chamberlin, Lauren
12
Ramsey
9.25
nwi
9
68
Truisi, Julia
10
Brick Memorial
9.26
nwi
16
69
Watson, Nadia
12
Piscataway
9.26
nwi
7
70
Mikitiuk, Emma
12
North Hunterdon
9.30
nwi
2
71
Cuomo, Rosie
12
Scotch Plains-Fa
9.31
nwi
1
72
Wojie, Margaret
9
Holmdel
9.32
nwi
6
73
Arko, Alina
11
Rumson-Fair Have
9.32
nwi
4
73
Nwankwoala, Ogechi
11
Phillips Exeter
9.32
nwi
12
75
Johnson, Nashauna
11
Malcom X Shabazz
9.36
nwi
15
76
Ashley, Alasia
11
Newburgh Free
9.39
nwi
6
76
Underwood, Riley
12
Monsignor Donova
9.39
nwi
11
78
Orders, Janai
11
South Brunswick
9.39
nwi
3
79
McClenahan, Mahon
12
Rancocas Valley
9.44
nwi
7
80
Lauria, Emilie
11
Notre Dame Acade
9.44
nwi
4
81
Dorrler, Allison
11
Hillsborough
9.45
nwi
1
82
Wright, Marymegan
9
Phillips Exeter
9.48
nwi
3
83
Mahaney, Kelly
12
North Hunterdon
9.49
nwi
9
84
Li, Annie
12
Montgomery
9.51
nwi
2
85
Purritano, Victoria
11
Ridgewood
9.52
nwi
2
86
Williams, Brianna
12
Episcopal
9.55
nwi
2
87
Griesmeyer, Ashley
11
Phillipsburg
9.57
nwi
8
88
Debets, Silje
10
West Morris Mend
9.59
nwi
4
89
Leto, Hanna
10
Ramsey
9.59
nwi
2
90
Brand, Jade
11
Holmdel
9.61
nwi
14
91
Martin, Deanna
12
Manchester Towns
9.62
nwi
13
92
Davis, Sa'Naya
11
Newburgh Free
9.64
nwi
5
93
Jamin, Grace
11
Rumson-Fair Have
9.64
nwi
13
94
Carter, Jaylyn
11
Danbury
9.67
nwi
5
95
Monte, Kaela
11
Ramsey
9.68
nwi
1
96
Brown, Gabrielle
11
Phillips Exeter
9.74
nwi
11
97
Leitz, Lara
10
Hillsborough
9.75
nwi
7
98
Lahura, Melanie
11
St Agnes Academi
9.79
nwi
7
99
Artis, Ma'Zahni
9
Toms River North
9.79
nwi
5
100
Waletzki, Nicole
10
Northern Highlan
9.88
nwi
9
101
Geiger, Julia
12
West Essex Regio
9.99
nwi
1
102
Lawlor, Ciara
11
Summit
10.04
nwi
13
103
Donchik, Bridget
12
Notre Dame Acade
10.06
nwi
6
104
Karch, Gabriela
12
West Essex Regio
10.26
nwi
15
--
Dixon, Tara
11
Egg Harbor Towns
DNF
nwi
14
--
Brown, Hannah
11
Phillips Exeter
FS
nwi
2
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Winslow Township
1:39.75
2
2
Relay Team
Paul Robeson for
1:41.97
1
3
Relay Team
Egg Harbor Towns
1:42.90
2
4
Relay Team
Middletown (NY)
1:43.96
1
5
Relay Team
Union Catholic R
1:45.08
2
6
Relay Team
Hamden
1:45.63
1
7
Relay Team
Piscataway
1:50.19
1
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Ahiarakw, Dancy,
Perry, Hammond
Winslow Township
1:41.01
4
2
Alexande, Jordan,
Tucker, Evans
Union Catholic R
1:42.19
2
3
Alvarez, Cheesman,
Laramore, Princz
Egg Harbor Towns
1:43.17
3
4
Alston, Peterson,
Smith, Hill
Rahway
1:43.43
2
5
Bowen, Declavij,
Junior, Oatman
Middletown (NY)
1:43.53
1
6
Arringto, Patterso,
Crearer, Nelson
Piscataway
1:45.41
4
7
Gardner, Gay,
Cayward, Joseph
Hamden
1:45.50
4
8
Goffe, White,
Bazilia, Peart
Paul Robeson for
1:45.65
5
9
McNally, Kimble,
Brown, Albright
Pope John XXIII
1:45.74
5
10
Harvey, Slaughte,
Gutierre, Smith
Monroe-Woodbury
1:45.80
4
11
Brackett, Barr,
Brown, Fox
Delsea Regional
1:46.14
1
12
Relay Team
West Windsor-Pla
1:46.45
2
13
Huang, Xiong,
Maloney, Aririguz
The Lawrencevill
1:46.55
3
14
Davis, May,
Davis, Akande
Franklin
1:46.62
1
15
Weaver, McCargo,
Thattil, Rich
North Brunswick
1:47.47
1
16
Taitt, Duverger,
Powell, Ratcliff
South Brunswick
1:47.50
1
17
Kinney, Lander,
O'Shea, Adams
Ramapo
1:47.54
3
18
Roberts, Davis,
Ann Whyt, Murray
Schenectady
1:47.65
3
19
Relay Team
Episcopal
1:47.98
2
20
Chamberl, Grubb,
Cunningh, O'Keeffe
Ramsey
1:48.12
2
21
Palmer, Patterso,
Hawkins, Salami
Bishop Loughlin
1:48.92
2
22
Butler, McClenah,
Minus-Vi, Nuss
Rancocas Valley
1:49.09
5
23
Mathews, Moran,
Delgado, Fleming
Morris Hills
1:49.20
4
24
King, Kirkland,
Licameli, Mayo
Newburgh Free
1:50.59
5
25
Mastoros, Garcia,
Fauci, Ignacio
Notre Dame Acade
1:50.96
3
26
Minter, Stern,
White, Crumdler
North Star Acade
1:51.88
5
Womens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Devlin, Rehder,
MacGilli, Orr
Rumson-Fair Have
3:56.85
3
2
Tucker, Bennett-,
Evans, Morant
Union Catholic R
3:56.97
3
3
Karch, Richards,
Onnembo, Perez
West Essex Regio
3:59.51
2
4
Maloney, Aririguz,
Ojo, Fairclot
The Lawrencevill
4:01.16
3
5
Kinney, Lander,
Adams, Behrens
Ramapo
4:01.79
3
6
Conter, Jeune,
Iaccarin, Lubeskie
Monroe-Woodbury
4:02.08
3
7
Woodward, Lekhal,
Girvan, Marks
Highland Park
4:04.75
2
8
Lash, Buquicch,
Prenderg, Figueroa
Pascack Hills
4:06.55
2
9
Relay Team
Padua
4:06.58
2
10
Nimako, O'Brien,
Osipitan, Shaw
Colonie Central
4:07.74
1
11
Relay Team
Episcopal
4:11.15
1
12
Kirkland, Mayo,
Riley, Cruz-Del
Newburgh Free
4:11.94
1
13
Edwards, Prezume,
Ramos, Williams
Bloomfield
4:12.22
2
14
Nalls, Streater,
Campbell, Waller
Snyder
4:13.69
1
15
Arringto, Patterso,
Crearer, Nelson
Piscataway
4:13.80
1
16
Hill, Longendy,
Nimblett, Noe
Kingston
4:14.04
1
17
Owens, Kearns,
Hauser, Falzone
Shawnee
4:15.60
1
18
Peart, White,
Bazilia, Goffe
Paul Robeson for
4:19.07
3
--
Patterso, Linko,
Taylor, Vassilev
Princeton
DNF
2
Womens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Cicchett, Convery,
Lyons, Van Baal
Ridge
9:16.56
2
2
Davi, Parker,
Schiffma, Vanasse
Pingry
9:20.56
2
3
Williams, Patterso,
Borik, Brennan
Union Catholic R
9:25.71
2
4
Gallaghe, O'Donnel,
Goria, Mircovic
River Dell Regio
9:27.54
2
5
Eason, Igbinoba,
Catipay, Davis
Woodbridge
9:31.57
2
6
Satzke, Byrne,
Friend, Kopec
Red Bank Catholi
9:34.24
1
7
Baker, Obbineni,
Audibert, Osley
South Brunswick
9:36.03
2
8
Lyons, Bagin,
Hughes, Sheehan
Academy Of The H
9:37.29
1
9
Atkinson, Barney,
Barney, Henson
Indian Hills
9:39.05
1
10
Tomkowic, Pollioni,
Revaitis, Lovell
Toms River South
9:41.05
1
11
Ojo, Terrasso,
Brewer, King
The Lawrencevill
9:42.57
1
12
Swell, James,
MacGilli, Tambaro
Rumson-Fair Have
9:48.71
2
13
Fox, Reilly,
Smith, Thompson
Warwick Valley
9:49.84
1
14
Melvin, Heineman,
Warner, Hay
Seneca
9:51.55
2
15
Gandalfo, Vitello,
Hodges, Bertscha
Freehold Townshi
9:54.17
2
16
Bethel, Johnson,
Sullivan, Wisowaty
St. Dominic Acad
9:54.37
1
17
Mulvenna, Clarke,
Colflesh, Colflesh
Haddonfield Memo
9:56.89
1
18
Reisert, Catarino,
Johnson, Sarkisia
Danbury
10:07.42
1
19
Mullarke, Anicic,
Pieronto, Hoagland
Kingsway Regiona
10:09.38
1
20
Coppolin, Gonzalez,
Jewell, Weitzel
Sterling
10:14.86
1
21
Huzinec, Jaenicke,
Zaslavok, Nieves
Notre Dame Acade
10:19.87
1
Womens DMR 1200-400-800-1600m Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Beneducc, Carlson,
DiMarcel, Gonzalez
North Hunterdon
12:07.65
0
2
Means, Martinez,
Peoples, Muccini
Benjamin Cardozo
12:10.70
0
3
Devine, Bower,
White, Stockman
Rocky Hill
12:12.10
0
4
Chakar, Turk,
Sturdeva, Moore
Danbury
12:13.46
0
5
Bennett-, Evans,
Morant, Williams
Union Catholic R
12:16.48
0
6
Mascetta, Valentin,
Connolly, Saidman
Immaculate
12:18.55
0
7
Kotch, Muccio,
Morley, Keyes
Ridgewood
12:19.01
0
8
Bizzoso, Burke,
Mulligan, Smith
Middletown South
12:22.35
0
9
Campbell, Albright,
Herraiz, Myer
Pope John XXIII
12:30.09
0
10
Colenden, Cresitel,
Erickson, Mondelli
Governor Livings
12:30.82
0
11
Morgan, Hamilton,
Jackler, Melao
Westfield
12:34.76
0
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bigsby, Shelby
12
Montclair
50-02.00
(508.00m)
0
2
Vasen, Emma
12
Ocean Township
44-10.50
(508.00m)
0
3
Schanckenberg, Peyton
12
Montgomery
41-03.50
(508.00m)
0
4
Barnes Williams, Ahjure
11
Franklin
40-09.00
(508.00m)
0
5
Howe, Amanda
12
Southington
40-05.25
(508.00m)
0
6
Custodio, Celyna
12
Danbury
40-05.00
(508.00m)
0
7
Vannote, Jasmine
12
Sayreville War M
40-02.50
(508.00m)
0
8
Light, Catherine
12
Northern Valley-
37-04.50
(508.00m)
0
9
Hixenbaugh, Sydney
12
The Peddie
37-04.00
(508.00m)
0
10
Brooks, Keyana
12
Hopewell Valley
37-02.75
(508.00m)
0
11
Morgan, Kayla
11
Morristown
37-00.00
(508.00m)
0
12
Lavigne, Rachel
9
Toms River East
36-11.50
(508.00m)
0
13
Uzoaru, Lexi
12
Ridgewood
36-05.50
(508.00m)
0
14
Skae, Anya
12
Academy Of The H
35-11.50
(508.00m)
0
15
Hull, Daniella
12
West Orange
35-10.00
(508.00m)
0
16
Marsh, Symone
11
Hillsborough
35-01.00
(508.00m)
0
17
Cardillo, Trinity
10
Southington
34-11.50
(508.00m)
0
18
Sewell, Jada
10
Northern Valley-
34-11.50
(508.00m)
0
19
Thompson, Brinae
11
Delsea Regional
34-11.00
(508.00m)
0
20
Akil, Anu
12
Brooklyn Technic
34-03.50
(508.00m)
0
21
Samuels, Christina
12
Union Catholic R
34-02.25
(508.00m)
0
22
Czvekus, Cara
12
Academy Of The H
33-11.25
(508.00m)
0
23
Lombard, Kacey
11
Toms River East
33-11.00
(508.00m)
0
24
Pitera, Elizabeth
11
Toms River North
33-09.00
(508.00m)
0
25
Campbell, Alicia
10
Snyder
33-08.25
(508.00m)
0
26
Denisco, Grace
12
Toms River East
33-07.75
(508.00m)
0
27
Caul, Alijah
11
Sterling
33-05.50
(508.00m)
0
28
Diamanti, Emma
12
Stonington
32-11.25
(508.00m)
0
29
Ikpeazu, Chidiebele
12
Phillips Exeter
32-10.00
(508.00m)
0
30
Smith, Cori
9
Teaneck
32-09.50
(508.00m)
0
31
Simmon, Adijah
11
Sayreville War M
32-05.00
(508.00m)
0
32
Robinson, Dymond
12
Paramus Catholic
32-03.50
(508.00m)
0
33
Turner, Kailah
11
Rahway
32-02.75
(508.00m)
0
34
Mastroianni, Tara
11
Robbinsville
32-01.00
(508.00m)
0
35
Proctor, Eleanor
11
Franklin
32-00.75
(508.00m)
0
36
Smetana, Grayson
12
Pope John XXIII
31-11.50
(508.00m)
0
37
Holton, Virginia
11
John F Kennedy (
31-11.50
(508.00m)
0
38
Martinez, Sophia
12
Union Catholic R
31-09.25
(508.00m)
0
39
Johnson, Denayia
12
Ferris
31-05.25
(508.00m)
0
40
Eucker, Alianna
9
Bergen County Te
30-07.75
(508.00m)
0
41
Kroc, Jessica
10
Montgomery
29-10.50
(508.00m)
0
--
Saint-Paul, Stacey
11
Rahway
FOUL
(--)
0
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rogers, Jenna
10
Rutherford
5-08.00
(508.00m)
0
2
Mulryne, Kassidy
12
Allentown
5-06.00
(508.00m)
0
3
Barrett, Abrianna
11
Montgomery
5-06.00
(508.00m)
0
4
Williams, MY Khiyah
-
Benjamin Banneke
5-06.00
(508.00m)
0
5
Monte, Kaela
11
Ramsey
5-04.00
(508.00m)
0
6
Yun, Sophia
10
Freehold Townshi
5-04.00
(508.00m)
0
10
Shapiro, Kelsey
12
Longwood
5-02.00
(508.00m)
0
7
Biggi, Bethany
11
Rancocas Valley
5-02.00
(508.00m)
0
7
Weldon, Sophia
12
Pingry
5-02.00
(508.00m)
0
9
Garrison, Sydney
10
Southington
5-02.00
(508.00m)
0
11
Veenhof, Ellie
10
Ridgewood
5-00.00
(508.00m)
0
11
Wilson, Aniya
11
George W Hewlett
5-00.00
(508.00m)
0
11
Figueroa, Hannah
12
Pascack Hills
5-00.00
(508.00m)
0
11
Boerke, Kristen
12
Washingtonville
5-00.00
(508.00m)
0
15
Osborne, Joy
10
Ridge
5-00.00
(508.00m)
0
15
Buell, Kelli
12
Toms River North
5-00.00
(508.00m)
0
17
Dashiell, Che
10
Scotch Plains-Fa
5-00.00
(508.00m)
0
--
Veenhof, Lizzie
11
Ridgewood
NH
(--)
0
--
Scott, Tyler
12
Union Catholic R
NH
(--)
0
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Norwillo, Abby
12
Pittston Area
13-00.75
(508.00m)
0
2
Thompson, Kaeli
11
Warwick Valley
12-06.00
(508.00m)
0
3
Porambo, Francesca
12
Bernards
12-06.00
(508.00m)
0
4
Atkinson, Victoria
11
Scranton Prepara
12-00.00
(508.00m)
0
4
Dannenbaum, Caroline
10
Pingry
12-00.00
(508.00m)
0
4
Purcell, Melissa
12
Pascack Valley
12-00.00
(508.00m)
0
7
Lubeskie, Kristen
12
Monroe-Woodbury
12-00.00
(508.00m)
0
11
Saifi, Lauren
12
Governor Livings
11-07.00
(508.00m)
0
11
Biscoglio, Megan
12
Southington
11-07.00
(508.00m)
0
13
Heine, Danielle
11
Abington Heights
11-07.00
(508.00m)
0
14
Zavattaro, Lia
12
Greenwich
11-07.00
(508.00m)
0
15
Barcarola, Trina
10
Western Wayne
11-07.00
(508.00m)
0
16
McGann, Caroline
12
Academy Of The H
11-07.00
(508.00m)
0
8
Preston, Ashley
12
Delsea Regional
11-07.00
(508.00m)
0
8
Woods, Sydney
11
Northern Valley-
11-07.00
(508.00m)
0
8
Perry, Carol Ann
10
Pingry
11-07.00
(508.00m)
0
17
Krantz, Corah
11
Lakeland
11-00.00
(508.00m)
0
18
Young, Christina
12
Bridgewater-Rari
11-00.00
(508.00m)
0
19
Lester, Nicole
12
Ridgewood
11-00.00
(508.00m)
0
19
Gaughran, Heather
12
Bridgewater-Rari
11-00.00
(508.00m)
0
--
Nebiker, Gabrielle
11
Monroe-Woodbury
NH
(--)
0
--
Martinez, Samantha
12
Bound Brook
NH
(--)
0
--
Roche, Carly
12
Allentown
NH
(--)
0
--
Avery, Amanda
12
The Lawrencevill
NH
(--)
0
--
Stratton, Lori
12
Sterling
NH
(--)
0
--
Cavalli, Ariana
12
Northern Valley-
NH
(--)
0
--
Drinkwater, Violet
11
Longwood
NH
(--)
0
--
Muller, Kyra
11
Mahwah
NH
(--)
0
--
Becker, Kaia
12
Northern Highlan
NH
(--)
0
--
DiGia, Marissa
10
Northern Valley-
NH
(--)
0
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tobias, Tionna
11
Winslow Township
19-08.25
(508.00m)
nwi
0
2
Bautista, Tiffany
11
Paramus Catholic
18-10.00
(508.00m)
nwi
0
3
Cooper, Asiah
12
Union Catholic R
18-04.50
(508.00m)
nwi
0
4
Stern, Lauren
12
Mahwah
18-04.00
(508.00m)
nwi
0
5
Jones, Jasmin
12
Deptford Townshi
17-09.25
(508.00m)
nwi
0
6
Hart, Trinity
12
Scotch Plains-Fa
17-07.50
(508.00m)
nwi
0
6
Cox, Kennedee
11
Paramus Catholic
17-07.50
(508.00m)
nwi
0
8
Douglas, Caroline
12
Carmel
17-05.75
(508.00m)
nwi
0
9
Paz, Iria
12
North Bergen
17-03.00
(508.00m)
nwi
0
10
Jordan, Catherine
12
Columbia
17-01.50
(508.00m)
nwi
0
10
Kry, Meilee
10
Danbury
17-01.50
(508.00m)
nwi
0
12
Cunningham, Emma
11
Ramsey
17-00.00
(508.00m)
nwi
0
13
Aitcheson, Camille
12
Hillsborough
16-11.25
(508.00m)
nwi
0
14
Lopes, Samantha
12
Wallkill Valley
16-10.75
(508.00m)
nwi
0
14
Zeni, Tara
11
Red Bank Catholi
16-10.75
(508.00m)
nwi
0
16
Johnson, Benae
11
John F Kennedy (
16-09.25
(508.00m)
nwi
0
17
Ward, Devin
12
Toms River North
16-08.75
(508.00m)
nwi
0
17
Stonum, Ally
12
The Lawrencevill
16-08.75
(508.00m)
nwi
0
19
Regus, Erika
12
Danbury
16-08.50
(508.00m)
nwi
0
20
Williams, Angelique
11
Union Catholic R
16-07.50
(508.00m)
nwi
0
21
Souza, Emilly
11
Danbury
16-07.00
(508.00m)
nwi
0
22
Fleischer, Rachel
12
Derby
16-06.75
(508.00m)
nwi
0
22
Gupte, Alicia
12
Montville
16-06.75
(508.00m)
nwi
0
24
Brody, Tara
12
Wallkill Valley
16-06.50
(508.00m)
nwi
0
25
Munroe, Selena
11
Benedictine Acad
16-05.50
(508.00m)
nwi
0
26
Cooper, Elle
12
The Lawrencevill
16-04.00
(508.00m)
nwi
0
27
Purritano, Victoria
11
Ridgewood
16-02.50
(508.00m)
nwi
0
28
Libby, Madison
9
Immaculate Heart
16-02.25
(508.00m)
nwi
0
29
McNally, Bridget
10
Pope John XXIII
16-02.00
(508.00m)
nwi
0
30
Tivnan, Jenna
12
Governor's Acade
16-00.00
(508.00m)
nwi
0
31
Palmer, Destini
12
Toms River South
15-11.75
(508.00m)
nwi
0
32
Stenderowicz, Kaylee
11
Kittatinny Regio
15-11.00
(508.00m)
nwi
0
33
Lahiri, Ananya
10
Princeton
15-10.75
(508.00m)
nwi
0
34
Dacers, Danielle
12
Longwood
15-10.50
(508.00m)
nwi
0
34
Townsend, Serena
12
Millville Senior
15-10.50
(508.00m)
nwi
0
36
Laurent, Anaya
11
Mary Louis Acade
15-10.00
(508.00m)
nwi
0
37
Biola, Adeleye
11
Lincoln
15-09.25
(508.00m)
nwi
0
38
Vadon, Nicole
12
Pascack Hills
15-08.75
(508.00m)
nwi
0
39
Pinheiro, Angela
12
The Peddie
15-08.25
(508.00m)
nwi
0
40
DiBenedetto, Julia
12
River Dell Regio
15-07.50
(508.00m)
nwi
0
40
Dubois, Olivia
10
Immaculate Heart
15-07.50
(508.00m)
nwi
0
42
Meyer, Liana
11
Bergen County Te
15-07.25
(508.00m)
nwi
0
43
Licameli, Elizabeth
11
Newburgh Free
15-06.50
(508.00m)
nwi
0
43
Boerke, Kristen
12
Washingtonville
15-06.50
(508.00m)
nwi
0
45
Gerdin, Emily
11
Washingtonville
15-06.00
(508.00m)
nwi
0
46
Brooks, Abbey Gale
10
Eastside (Paters
15-05.25
(508.00m)
nwi
0
46
Ranges, Kaylin
12
Mt Saint Dominic
15-05.25
(508.00m)
nwi
0
48
Chamberlin, Lauren
12
Ramsey
15-04.25
(508.00m)
nwi
0
49
Idowa, Jacquelynne
12
West Orange
15-02.50
(508.00m)
nwi
0
50
Czech, Reagan
11
Toms River South
15-01.75
(508.00m)
nwi
0
51
Mosley, Nina
10
Benedictine Acad
15-01.50
(508.00m)
nwi
0
52
Blain, Leilah
12
Paramus Catholic
14-11.75
(508.00m)
nwi
0
52
Hanlon, Erin
10
Governor's Acade
14-11.75
(508.00m)
nwi
0
54
Bridges, Bonyae
11
Lawrence
14-10.50
(508.00m)
nwi
0
55
Luperon, Kiomy
9
North Bergen
14-10.00
(508.00m)
nwi
0
56
Bartutis, Alejandra
9
North Bergen
14-09.75
(508.00m)
nwi
0
57
Houston, Evelyn
9
Phillips Exeter
14-08.75
(508.00m)
nwi
0
58
Romero, Anneliese
12
Phillips Exeter
14-05.50
(508.00m)
nwi
0
59
Onley, Kendall
11
The Lawrencevill
14-02.50
(508.00m)
nwi
0
60
Agyekum, Afua
9
Pope John XXIII
13-10.75
(508.00m)
nwi
0
61
Kerlegrand, Elyjah
12
Amityville Memor
13-02.75
(508.00m)
nwi
0
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bautista, Tiffany
11
Paramus Catholic
39-01.25
(508.00m)
nwi
0
2
Macones, Gianna
12
Sparta
38-09.50
(508.00m)
nwi
0
3
Lopes, Samantha
12
Wallkill Valley
38-07.25
(508.00m)
nwi
0
4
Stern, Lauren
12
Mahwah
37-11.50
(508.00m)
nwi
0
5
Gupte, Alicia
12
Montville
37-02.50
(508.00m)
nwi
0
6
Cunningham, Emma
11
Ramsey
37-00.50
(508.00m)
nwi
0
7
Aitcheson, Camille
12
Hillsborough
36-10.75
(508.00m)
nwi
0
8
Fleischer, Rachel
12
Derby
36-07.75
(508.00m)
nwi
0
9
Stenderowicz, Kaylee
11
Kittatinny Regio
36-04.00
(508.00m)
nwi
0
10
Gomez, Gianna
12
Marlboro
35-09.00
(508.00m)
nwi
0
11
Cooper, Asiah
12
Union Catholic R
35-08.00
(508.00m)
nwi
0
12
Henry, Ayanna
12
Columbia
35-07.75
(508.00m)
nwi
0
13
Souza, Emilly
11
Danbury
35-06.00
(508.00m)
nwi
0
14
Williams, Angelique
11
Union Catholic R
35-05.75
(508.00m)
nwi
0
15
Gerdin, Emily
11
Washingtonville
35-04.00
(508.00m)
nwi
0
16
Stonum, Ally
12
The Lawrencevill
34-10.50
(508.00m)
nwi
0
17
Onley, Kendall
11
The Lawrencevill
34-09.75
(508.00m)
nwi
0
18
Idowa, Jacquelynne
12
West Orange
34-08.50
(508.00m)
nwi
0
19
Laurent, Anaya
11
Mary Louis Acade
34-07.25
(508.00m)
nwi
0
20
Katz, Amanda
12
Ramapo
34-06.25
(508.00m)
nwi
0
21
DiBenedetto, Julia
12
River Dell Regio
34-04.25
(508.00m)
nwi
0
22
Bivins, Jy'Asia
12
Toms River South
34-01.00
(508.00m)
nwi
0
23
Belel, Tas
11
McNair Academic
34-00.00
(508.00m)
nwi
0
24
Brown, Teja
10
Pope John XXIII
33-11.75
(508.00m)
nwi
0
25
Johnson, Benae
11
John F Kennedy (
33-11.50
(508.00m)
nwi
0
26
Wallace, Chilly
11
Montgomery
33-11.50
(508.00m)
nwi
0
27
Dubois, Olivia
10
Immaculate Heart
33-10.75
(508.00m)
nwi
0
28
Dronzek, Jessica
12
The Ursuline
33-09.75
(508.00m)
nwi
0
29
Conroy, Casey
10
The Ursuline
33-08.75
(508.00m)
nwi
0
30
Higgs, Shevelle
9
Winslow Township
33-08.25
(508.00m)
nwi
0
31
Bartutis, Alejandra
9
North Bergen
33-05.50
(508.00m)
nwi
0
32
Roche, Carly
12
Allentown
33-04.50
(508.00m)
nwi
0
33
Dashiell, Anina
10
Scotch Plains-Fa
33-03.00
(508.00m)
nwi
0
34
Licameli, Elizabeth
11
Newburgh Free
33-02.50
(508.00m)
nwi
0
35
Libby, Madison
9
Immaculate Heart
33-02.00
(508.00m)
nwi
0
36
Meyer, Liana
11
Bergen County Te
33-01.50
(508.00m)
nwi
0
37
Hazell, Rebecca
11
Academy Of The H
33-00.25
(508.00m)
nwi
0
38
Osborne, Joy
10
Ridge
32-10.75
(508.00m)
nwi
0
39
Grelak, Susan
12
Pinelands Region
32-09.75
(508.00m)
nwi
0
40
Biola, Adeleye
11
Lincoln
32-09.25
(508.00m)
nwi
0
41
Gaebel, Grace
11
Sullivan West
32-06.75
(508.00m)
nwi
0
42
D'Agostino, Alyson
10
Marlboro
32-06.00
(508.00m)
nwi
0
43
Hanna, Kayori
12
North Bergen
32-06.00
(508.00m)
nwi
0
44
McCormick, Brenna
10
Allentown
32-05.50
(508.00m)
nwi
0
45
King, Alexis
9
Newburgh Free
32-05.00
(508.00m)
nwi
0
46
Kerlegrand, Elyjah
12
Amityville Memor
32-00.00
(508.00m)
nwi
0
47
Lahiri, Ananya
10
Princeton
31-06.00
(508.00m)
nwi
0
48
Mosley, Nina
10
Benedictine Acad
31-03.75
(508.00m)
nwi
0
49
Hughes, Christina
9
Northern Highlan
31-00.50
(508.00m)
nwi
0
50
Piwko, Margaret
10
Pope John XXIII
30-11.75
(508.00m)
nwi
0
51
Harvey, Jean Marie
12
River Dell Regio
30-11.25
(508.00m)
nwi
0
52
Blain, Leilah
12
Paramus Catholic
30-09.25
(508.00m)
nwi
0
53
Cammarata, Christina
12
West Essex Regio
30-08.25
(508.00m)
nwi
0
54
Cao, Cassidy
12
Haddonfield Memo
29-11.25
(508.00m)
nwi
0
--
Barr, Zia
12
Teaneck
FOUL
(--)
nwi
0
--
Scott, Tyler
12
Union Catholic R
FOUL
(--)
nwi
0
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#armory
#armory-track
#big-apple
#eastern-states
More news
Mario Heslop runs fast sprint double at Eastern States Indoor Championships
2/20/18 - Eastern States Indoors Championships Live Webcast Info
0 shares:
Eastern States Indoor Championships
,
ArmoryTrack.org
,
Armory Track News
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Eastern States Indoor Championships
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2024
1
112
2
415
2023
1
141
3
343
2022
1
113
4
225
2020
1
133
3
263
2019
1
141
5
242
2018
1
153
6
230
2017
1
144
7
227
2016
1
151
8
172
2015
3
7
6
567
2014
1
111
5
1
2013
1
1
3
56
2012
1
3
1
2011
1
1
2002
1
24
1
Show 11 more
Hashtags
#armory
#armory-track
#big-apple
#eastern-states
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!